Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

3 gün içinde hesaplara yatıyor! Emekli maaşı olanlara 7.000 TL yatıyor: Kuyruk olacak

Türkiye’de emekli olan milyonlarca vatandaş bulunduğu belirtilerek bazı vatandaşların yeni emekli olurken, bazı vatandaşlar da senelerdir emekli maaşı aldıkları ifade edildi. Emekli maaşı olan vatandaşlar maaşlarını ilgili bankaya taşıyıp 3 yıl maaş alma sözü verdiklerinde karşılıksız geri ödemesiz 7 bin TL promosyon alacaklar. Bu tutar emeklilerin hesabına yatacak ve ATM’lerden bile çekilecek.

31 AĞUSTOS’TA SONA ERECEK

Emekliler 3 yılda bir banka değiştirerek veya mevcut bankası ile yeniden sözleşme yaparak promosyon ödemesi alabiliyorlar. İNG Bank bu sene yaptığı promosyon ödemesini duyurdu. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre, 2 Bin 500 TL ve üzeri maaş alanlara 7 Bin TL promosyon ödemesi yapılacağı belirtilerek kampanyanın 31 Ağustos’ta sona ereceği ifade edildi.

Emekli maaşınızı ING’den almaya başlayarak 7.000 TL’ye varan ek koşulsuz nakit promosyon fırsatından yararlanabileceğiniz aktarılarak 1 Mart 2020 tarihi sonrasında Bankamız diğer ek promosyonlarından dahil olmuş, yararlanmış ya da talepte bulunan müşterilerimiz, 05 Ağustos 2022 tarihi itibariyle koşulsuz nakit promosyon alması durumunda mevcut kampanya/talepleri iptal edilerek kıstelyevm usulü iade alınacak ve 7.000 TL’ye varan nakit promosyondan yararlanacakları vurgulandı.

NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

1 aylık toplam gelir/aylık tutarınız, 1.500 TL’ye (1.500 TL hariç) kadar ise 4.650 TL, 1.500 TL – 2.500 TL (2.500 TL hariç) arası ise 5.800TL, 2.500 TL ve üzeri ise 7.000 TL nakit promosyon ödemesi yapılacağı belirtilen duyurunun devamında kampanyanın ayrıntılarına ilişkin şu ifadelere yer verildi:

KAMPANYA AYRINTILARI

“Kampanyadan emekli maaşını 3 yıl boyunca bankamızdan alma taahhüdü veren ve nakit promosyon ödemesi alan mevcut ve yeni emekli maaş müşterilerimiz yararlanabilir.

Promosyon ödemesinden faydalanmak için herhangi bir ürün koşulu bulunmamaktadır.

Promosyon taahhütnamesinin imzalanması sonrasında ek bir koşul olmadan; bir aylık net gelir 1.500 TL’ye kadarsa 4.650 TL, 1.500 TL-2.500 TL arasındaysa 5.800 TL, 2.500 TL’nin üzerindeyse 7.000 TL nakit promosyon ödenir.

Kampanya 05 Ağustos 2022 – 31 Ağustos 2022 tarihleri arasında nakit promosyon alan müşteriler için geçerlidir. Bu tarihler dışında promosyon alan müşteriler kampanyadan yararlanamaz.

Nakit promosyon başvuru işlemleri ING Telefon Bankacılığı ve ING Şubeleri aracılığı ile yapılabilir.

Bankamızdan birden fazla emekli maaş alınıyor olması durumunda, ödenecek promosyon tutarı maaş tutarlarının toplamı dikkate alınarak hesaplanır ve tek bir promosyon ödemesi yapılır.

3 YILLIK TAAHHÜT VAR

Nakit promosyon ödemesi 3 yıl için peşin olarak yapılır ve 3 yıllık taahhüt süresinin başlangıcı olarak nakit promosyonun hesaba yatırıldığı tarih esas alınır.

Nakit promosyon ödemesi yapıldıktan sonra 3 yıllık taahhüt süresi içerisinde gelir/aylığın artması halinde ilave promosyon ödemesi yapılmaz.

3 yıllık taahhüde aykırılık olması halinde, tarafınıza ödenen promosyon bedeli, taahhüdün kalan süresi dikkate alınarak kıstelyevm esasa göre geri alınır.

Aynı anda birden fazla ek promosyon kampanyasından yararlanılamaz.”

NOT: Söz konusu promosyon ödemeleri için başvurular bugün sonra eriyor. Bundan kaynaklı olarak almak isteyenlerin bankanın mobil uygulaması üzerinden başvuru yapabileceği bildirildi.