Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Hesaplarınızı kontrol edin: Bugün hesaplara 3.340 TL yatırıldı! Bütün ATM’lerden paranızı çekebilirsiniz

Her ayın belirli günlerinde Aile Bakanlığı tarafından hesaplara ödemeler yapılıyor. Hesaplarınızı kontrol edin. Bugün hesaplara 3.340 TL yatırıldı. Bütün ATM’lerden paranızı çekebileceğiniz belirtildi. Evde bakım maaşı yatan illerin listesi tek tek açıklandı. İşte 26 ağustos evde bakım maaşı yatan iller tam liste ve merak edilenler..

Engelli vatandaşların aileleri tarafından evde bakım maaşı yatan illerin listesi araştırılıyor. Evde bakım parasının yatıp yatmadığını Ziraat Bankası ya da e-Devlet üzerinden anında öğrenebilirsiniz. Peki, evde bakım maaşı ne zaman yatacak? Evde bakım maaşı yatan illerin listesi tam belli oldu mu?

EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI?

Evde bakım maaşı yatan iller listesine erişim 15 ağustos tarihinde gerçekleşecek. Evde bakım maaşları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ayın 15’i ile 31’i arasında hesaplara yatırılıyor.

Evde bakım maaşı bakiye takibi SMS yolu ile de gerçekleştirilebilir. Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne “BAKIYE” yazıp, 4747’e SMS atarak sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini yapabiliyor.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI

Evde Bakım maaşı yatan illeri E-devlet üzerinden kontrol edebilirsiniz.

İşte evde bakım maaşı sorgulama ekranı:

https://www.turkiye.gov.tr/ashb-engelli-evde-bakim-odeme-sorgu

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU?

Yaşlılık, evde bakım ve engelli maaşlarına yapılacak zam oranı, asgari ücret zammıyla birlikte belli oldu. Evde bakım maaşı 2706’dan 3340’a yükseldi.