Editörün SeçtikleriGündem

Şarkıcı Gülşen Hapishaneden Çıkar Çıkmaz, Soluğu Bir Kez Daha Mahkemede Aldı; “O Üç İsim Yandı Ki, Ne Yandı!”

Nisan ayındaki konserinde imam hatip liselilere yönelik kullandığı sözlerden dolayı ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçundan tutuklanan şarkıcı Gülşen, dün itibariyle ev hapsi ile yargılanmaya başladı. Cezaevinden eve geçen Gülşen’in ilk işi hakkında hakarette bulunan Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Magazin sunucuları Pınar Eliçe, Didem Delen ve Bilal Özcan hakkında tedbir kararı aldırmak oldu.

BEYAZ MAGAZİN SUNUCULARININ GÜLŞEN’E HAKARET ETTİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Magazin adlı programın sunucuları Pınar Eliçe, Didem Delen ve Bilal Özcan’ın 26 Ağustos 2022 tarihinde ekranlara gelen programda Gülşen için, ‘Etkisiz misin?’, ‘Algılamıyor musun?’, ‘Hiç mi aklı başında insan yok çevrende?’, ‘Biz seni uyardık, o kıyafetlere dikkat edecektin. Kimse düşünmez çocuğun var mı yok mu kendin düşünecektin’ şeklinde cümleleri kullandığı ortaya çıktı. Bu cümleleri gerekçe gösteren Gülşen, avukatı aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvuruda bulundu.

GÜLŞEN’İN AVUKATI ORHAN EROL MÜEZZİNOĞLU, HEMEN HAREKETE GEÇTİ

İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunulan dilekçe ile ilgili konuşan Gülşen’in avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu, “Program sunucularının nefret içerikli söylemleri ve izleyici kitlesinin son derece fazla olması sebebiyle müvekkil ve ailesinin fanatik gruplar tarafından saldırıya uğrama ihtimali son derece yüksektir. Müvekkilin başta kendisi olmak üzere ailesinin şerefi ve onurunu zedeler nitelikte gerçek dışı iddiaların kamuoyu tarafından okunmasında ve bilinmesinde nasıl bir kamu yararı hususu tarafımızca anlaşılamamıştır? Çünkü programda sarf edilen cümleler basın özgürlüğü kapsamında değildir. Haberlerinde, müvekkilin tutuklanmasını mutluluk duyarak anlatmaktadırlar. Davalıların bu söylemleri müvekkilin toplum önündeki saygınlığını sarsmıştır. Müvekkile yöneltilen gerçek dışı beyanlar eleştiri sınırını aşmıştır. Bu nedenle üç sunucunun da müvekkil aleyhine konuşmamasını talep ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

GÜLŞEN’İN ÜÇ SUNUCU HAKKINDA YAPTIĞI TEDBİR BAŞVURUSU KABUL EDİLDİ

Öte yandan avukatı aracılığıyla Beyaz TV’de yayınlanan ‘Beyaz Magazin’ adlı televizyon programında sunuculuk yapan Pınar Eliçe, Didem Delen ve Bilal Özcan hakkında tedbir kararı talep eden Gülşen, gerekçelerinde hakkı bulundu. Mahkeme, 2 ay süreyle Pınar Eliçe, Didem Delen ve Bilal Özcan’ın Gülşen ve eşi Ozan Çolakoğlu’na yönelik şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına hükmetti. Öte yandan tedbir kararının ihlal edilmesi halinde Pınar Eliçe, Didem Delen ve Bilal Özcan’ın 3 günden 10 güne kadar ‘zorlama hapsi’ ile cezalandırılacağı öğrenildi.