Gündem

Ece Erken Cephesinde İşler Karıştı: Bu Kez Hedefte Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun Eski Eşi Benan Kocadereli Var! “Bu İş Mahkemede Biter!”

Uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını kaybeden Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun cinayet davasının ardından bir dava daha kamuoyunun dikkatini çekti. Eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi ile miras nedeniyle kriz yaşadığı öne sürülen Ece Erken, daha önce yaptığı açıklamada, mirası reddetmesine rağmen eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi tarafından tehdit edildiğini söylemiş ve ağabey Mahmutyazıcıoğlu için; “Kardeşinin mallarına çökmüşsün” ibaresini kullanmıştı. Bu ibareye yanıt Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eski eşi Benan Kocadereli’den gelmişti. Bir süredir Benan Kocadereli’nin sözleri karşısında sessizliğini koruyan Ece Erken’den ilk hamle geldi.

BENAN KOCADERELİ, “ASIL MAL KAÇIRAN BAŞKA BİRİSİ” DEMİŞTİ

Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi ile ilgili söylediği, “Kardeşinin mallarına çökmüşsün” ifadesine karşılık olarak bir magazin programına canlı dahil olan Benan Kocadereli, böyle bir şeyin olmadığının altını çizmiş ve “Asıl mal kaçıran başka birisi” ibaresi ile göndermede bulunmuştu. İsim vermeden konuşan Benan Kocadereli’nin konuya ilişkin açıklamalarında; “Yok öyle bir şey, her şey bilgim dahilinde. Mal kaçırma değil onun adı. Her şey Naz ve Eda’nın. Asıl mal kaçıran başka birisi. Davalar da devam ediyor” beyanları yer almıştı. Bu açıklamalara karşılık harekete geçen Ece Erken, mahkemeye başvuruda bulundu.

ECE ERKEN, BENAN KOCADERELİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMAYI ABVUKATI ARACILIĞI İLE YAPTI

Benan Kocadereli’nin gerçekleştirdiği açıklamaların ardından sessizliğini koruyan ünlü sunucu Ece Erken, geçtiğimiz gün avukatı aracılığı ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bir dilekçe verdi. Verdiği dilekçede eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eski eşi Benan Kocadereli’den şikayetçi olan Ece Erken adına açıklamayı, şikayette bulunan avukatı gerçekleştirdi. Ece Erken’in avukatı, savcılığa sunulan dilekçe ile ilgili; “Benan Kocadereli, müvekkilimizin müteveffa eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eski eşi olmakla birlikte Naz ve Eda’nın annesidir. Şüpheli, program yorumcusuna ‘Asıl mal kaçıran başka birisi’ şeklinde mesaj atmış ve haber yorumcuları da müvekkilimiz Ece Erken’i ima etmiştir. Müvekkilimiz bundan aylar önce müteveffa eşinin mirasını reddettiğini bildirmiş ve sadece eşinin katillerinin peşinde olacağını bildirmiştir. Şüpheli, bir magazin programı aracılığıyla yaptığı açıklamalarla, sanki müvekkilimiz reddi miras yaptığı eşinin hayat sigortasından elde ettiği paraya talip olduğu yönünde kanaat oluşturmaya çalışmakta, müvekkilimizin kamuoyu önünde küçük düşmesi için çaba göstermektedir. Yapılan hareket, daha önce reddi miras yaptığını açıklayan ve eşinin terekesine ilişkin herhangi bir talebinin bulunmadığını açıklayan müvekkilimizin onur, şeref ve saygınlığını rencide etmeye yöneliktir” diyerek Benan Kocadereli hakkında kamu davası açılmasını talep ettiklerinin altını çizdi.