Gündem

Ev Hapsindeydi; Gülşen’in Cezası Bitmedi! 702 Kişi Mahkemeye Koştu, Hakkında 3 Yıla Kadar Hapis İstemi İle İddianame Hazırlandı! Meğer…

Bir süre önce konserinde sarf ettiği sözler nedeniyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan şarkıcı Gülşen, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. İtirazı üzerine cezası ev hapsine çevrilen Gülşen, bu cezaya da itirazını bildirmişken; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu, Gülşen’e dava açmak için harekete geçti.

GÜLŞEN’DEN ŞİKAYETÇİ OLAN İSİMLER ARASINDA TANIDIK YÜZLER VE KURUMLAR VAR

Gülşen’in bir konseri öncesinde imam hatip liselerinden mezun olanlara yönelik söylediği sözler hakkında toplam 702 kurum ve kişinin şikayetçi olduğu öğrenildi. Şikayetçiler arasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yazar Emine Şenlikoğlu Özkan, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yönetim Kurulu Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu, KADEM, KADEM Vakfı, Gaziantep Önder İmam Hatipliler Derneği gibi tanıdık kişi ve kurumlar da bulunurken; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu, gelen şikayetleri göz önüne alarak iddianamesin hazırladı

GÜLŞEN HAKKINDAKİ İDDİANAME ORTAYA ÇIKTI

Gülşen hakkında yazılan iddianame basın kurumları ile de paylaşıldı. İddianamede yer alan Gülşen’in suçu ile ilgili; “Halkın, toplumun bir bütününü ifade ettiği ve bu halde toplumun içinde bulunduğu birlik ve beraberlik içeren ortak değer yargılarının olması hilafına, kin ve düşmanca duygular beslemeye sevk edilerek halkın sosyal sınıf bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik edildiği, ayrımcılığa maruz bırakıldığı” ifadeleri dikkat çeken ifadeler oldu.

GÜLŞEN, 1 YILDAN 3 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ İLE YARGILANACAK

Şarkıcı Gülşen hakkında hazırlanan iddianamenin kabul edilmesi ve dava açılması halinde ünlü şarkıcının ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemi ile yargılanacağı öğrenildi. Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu tarafından hazırlanan iddianame, değerlendirilmesi için İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’ne iletildi.