Editörün SeçtikleriGündem

Ev hapsinde olan Gülşen’in konserlerine de veto geldi: Gülşen, İzmir konserine çıkacak mı? İşte o açıklama…

Nisan ayında gerçekleştirilen Ataşehir Konseri öncesinde ekibinde bulunan müzisyenlerden biriyle konuşması esnasında imam hatip lisesinde okuyanlara yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle geçtiğimiz haftalarda ifadeye çağrılan Gülşen, çıktığı mahkemece tutuklanmış ve cezaevine gönderilmişti. Tutuklama halinin ev hapsine çevrilmesinin ardından Gülşen’in konserleri merak edilir hale geldi.

GÜLŞEN’İN BUGÜNKÜ SAHNESİ İZMİR’DEYDİ

Şimdilerde ev hapsi cezası ile yargılanmaya devam eden ünlü şarkıcı Gülşen’in konser takvimi de bu ay bir hayli doluydu. Konser takvimine göre, Gülşen’in bu akşam 91’incisi gerçekleştirilen İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında İzmirliler ile buluşması gerekiyordu. Konsere sayılı saatler kala, Gülşen’in konsere çıkıp çıkmayacağı netleşti.

GÜLŞEN’İN EV HAPSİ SAHNELERİNİ ENGELLEDİ

Tutuklu hali ev hapsine çevrilen ünlü şarkıcı Gülşen’in konserleri de dolaylı olarak gerçekleştirilememeye başladı. Bugün İzmir’de 91. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda sahne alması beklenen Gülşen’in bu sahneye çıkamayacağı netleşti. Konuya ilişkin ilk açıklama İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ)’den gelirken, Gülşen’in yerine sahne alacak isimler de belli oldu.

İLK AÇIKLAMA İZFAŞ’TAN GELDİ

Gülşen’in bugünkü sahnesinin İzmir’de olması üzerine ilk açıklama İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ)’den geldi. İZFAŞ’tan gerçekleştirilen açıklamada; “İzmir Enternasyonal Fuarı, Çim Konserleri kapsamında bugün programda yer alan Gülşen konserini, zorunlu nedenlerle, farklı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Sanatçımız, kamuoyunca da bilinen adli kısıtlılığı nedeniyle sahneye çıkamayacaktır. Ancak Gülşen’in orkestra ve vokal grubu saat 21.30’da Çim Sahne’de performans sergileyecektir. Gülşen şarkılarının seslendirileceği, kliplerinin gösterileceği konsere tüm Fuar ziyaretçilerimiz ücretsiz davetlidir” ifadeleri kullanıldı. Bu açıklamanın ardından ise, Gülşen’in konserine ünlü şarkıcı yerine Gülşen’in orkestra ve vokal grubunun çıkacağı öğrenilmiş oldu.