Editörün SeçtikleriGündem

Usta Tiyatrocu Genco Erkal’dan Endişe Verici Haber Geldi: Hastaneye Kaldırıldı, İzleyiciler Şovun Bir Parçası Sandı! “Neler Oluyor?”

Tiyatro sahnelerinin sevilen isimlerinden biri olan usta sanatçı Genco Erkal, sahnelerine devam etmeye yeniden başladı. En son Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sahne alan Genco Erkal’dan sevenlerini endişelendirecek bir haber geldi. Sahnede rahatsızlandığı öğrenilen Genco Erkal’ın sağlık durumuna ilişkin ilk açıklama ise, hastaneye kaldırıldığı haberinin hemen arkasından geldi.

ŞAHDAMARIM OYUNU İÇİN KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NDEYDİ

Geçtiğimiz günlerde sağlık sorunlarından kendisi bahseden usta sanatçı Genco Erkal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Sağlık sorunlarım nedeniyle altı ay kadar ara verdiğim Bir Delinin Hatıra Defterine Eylül ayının ilk haftasında yeniden başlıyorum, haberiniz olsun. 58’inci yıl” ifadelerini kullanmış ve sahnelere geri döneceğini müjdelemişti. Genco Erkal, son sahnesini geçtiğimiz akşam Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Şahdamarım isimli oyunu ile aldı.

SAHNEDE RAHATSIZLANDI; İZLEYİCİLER OYUNUN BİR PARÇASI SANDI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sahnelediği ‘Şahdamarım’ oyunu esnasında aniden rahatsızlanan Genco Erkal’ın rahatsızlandığı sahneleri oyunun bir parçası sanan seyirciler konuya ilişkin bir endişe duymadı. Ancak Genco Erkal’ın rahatsızlandığı fark eden sahnedeki müzisyenler, ünlü tiyatro oyuncusuna ilk müdahaleyi yapan kişiler oldu. Sahneden kaldırılarak hastaneye götürülen Genco Erkal’ın bilinci açık olduğu öğrenilmişti. Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nin acil servisine götürüldüğü öğrenilen Genco Erkal’ın gözlem amaçlı olarak koroner yoğun bakım ünitesine yatırıldığı öğrenildi.

GENCO ERKAL’IN SAĞLIK DURUMUNA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR ARKA ARKAYA GELDİ

Genco Erkal’ın rahatsızlığının ardından ilk açıklama yakın arkadaşı Yaşar Ersoy’dan geldi. Genco Erkal’ın bugün öğleden sonra taburcu edileceğini ve yarın İstanbul’a geçeceğini duyuran Yaşar Ersoy, doktorların seyahat etmesinde bir sakınca görmediğini belirtti. Öte yandan bir açıklama da Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı’dan geldi. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Harmancı, “Bu akşam büyük bir mutluluk ve heyecanla başladığımız 18. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde büyük usta Genco Erkal’ın oyun sırasında yaşadığı sağlık problemi hepimizi derinden sarstı. Genco Erkal’ın tüm tetkikleri Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılmış olup tedbir amaçlı olarak bu akşam hastanede kalacaktır. Bilinci açık olan hocamızın tüm değerlerinin bir an önce normale dönmesini diliyor ve kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.