Editörün SeçtikleriEkonomi

Eylül ayı yardım başvuruları başladı: E-devlet üzerinden yapabilirsiniz! Net 2.337 TL yatırılacak

E-devlet üzerinden eylül ayı yardım başvuruları başladı. Milyonlarca kişinin yararlanabileceği destek ödemesi kapsamında net 2.337 TL yatırılacak. Başvuruların nasıl olacağı ve başvuru şartları da ayrıca ifade edildi.

Devlet, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara nakdi desteklerini vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başvuru yapılması halinde 15 Eylül tarihine kadar ihtiyaç sahibi ailelere ödeme yapacak. Başvurular online olarak e-Devlet üzerinden alınacak.

DEĞERLENDİRME SONRASINDA KARAR VERİLECEK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Konuyla ilgili yapılan açıklamada Şu ifadeler kullanıldı; “Çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde düzenli geliri bulunmayan ailelerin çocukları ekonomi destek hizmetinden yararlandırılmaktadır. Sosyal ve ekonomi destek hizmeti için yapılan başvurulara yapılan araştırma inceleme ve değerlendirme sonucunda karar verilmektedir”

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Yardımdan yararlanmak isteyen aileler başvuru şartlarını da araştırmaya başladı. Okulların açılmasına az bir zaman kala aileler çocukları için devletin verdiği bu yardım ödemesini merak etmeye başladı. Başvuru yapacak olan kişilerin hane içindeki gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması gerekeceği ifade edildi.

EYLÜL AYI BAŞVURULARI BAŞLADI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada Ağustos 2022 SED ödemelerinin hesaplara yatırıldığını duyurdu. Ayrıca Eylül ayı içinde SED başvuruları açıldı. Başvuru yapmak isteyenler e-devlet aracılığı ile ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile başvuru işlemlerini tamamlayabilecek.