Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

2022 KYK yurt başvuru sonucu sorgulama ekranı! KYK 2022 sonuçları açıklandı mı? KYK burs başvuru tarihi

Milyonlarca üniversite öğrencisi devlette kalabilmek için KYK’nın yurtlarına başvuruda bulundu. Ancak KYK yurt başvuru sonuçları için gözler Kredi ve Yurtlar Kurumu’na çevrildi. Başvurular son olarak geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde alınmıştı. Sonuçların kısa bir süre içerisinde adaylara açıklanması bekleniyor. Peki, KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs başvuru tarihi başladı mı?

Birçok öğrenci, üniversite hayatına devam ederken, barınma ihtiyacını karşılamak için büyük umutlarla KYK yurt başvurusunda bulundu. Ağustos ayı içinde alınan başvurular sonrasında sonuçların ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Üniversite öğrencileri KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak sorusuna cevap aramaya başladı.

KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI

KYK yurt başvuru sonuçları henüz açıklanmadı. Başvuruların açıklanacağı tarih de henüz belli olmadı. Sonuçların kısa bir süre içerisinde açıklanması bekleniyor.

KYK YURT BAŞVURU SONUCU SORGULAMA EKRANI

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Konuya ilişkin Gençlik ve Spor Bakanı Bakan Kasapoğlu tarafından açıklama geldi. Bakan yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Tarihin en yüksek yatak kapasitesi en yüksek yurt sayısı ve en yüksek yerleştirme ile bu süreci nihayetlendireceğiz. Gençlerimizin her bir talebine ilgisiz kalamayacağımızı umuyorum. Her yönüyle bu yurt gibi yüzlerce yurdumuz var. Bu yurtların her biri bizim gençlerimizin emrine amade. İlk defa başlayacak bu 502 bin gençten 316 bin 460’ı yurtlarımız için başvuruda bulundu.2022-2023 eğitim öğretim dönemimiz için Bakanlığımız yurtlarımıza 415 bin 305 başvuru yapmış oldu. Bu başvurulardan 245 bin 116’sı kız öğrenciler. 169 bin 899’u ise erkek öğrenciler. Yurtlarımızı n hem gençlerimizin hem aileleri açısından büyük bir güven taşıdığını görmekten onur duyduğumuzu ifade ediyorum”