Editörün SeçtikleriEkonomiGündemKamu PersonelleriSağlık Personeli

Sağlık Bakanlığına 85 bin personel alınacak! Bakan Koca resmen açıkladı: Geri sayım başladı

Dünkü Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlandıran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 6 binden fazla hekimin kamuya dönmek üzere başvuru yaptığını, bunlardan 5 bininin uzman hekimlerden oluştuğunu belirtti. Ayrıca Bakan Koca açıklamalarında 85 bin personel alımı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

12 VAKA TESPİT EDİLDİ

Son dakika haberi: Bakan Koca’dan on binlerce sağlık çalışanını yakından ilgilendiren açıklama geldi! Koca, bu yıl toplam 85 bin sağlık çalışanı atanacağına dikkat çekerken “Bugüne kadar ilan edilmiş en büyük alım. Kademeli olarak bu yıl hepsini alacağız. Sırayla gruplar halinde alım gerçekleşecek” ifadelerini kullandı. Türkiye’de bugüne dek 12 maymun çiçeği vakası tespit edildiğini duyuran Bakan Koca, koronavirüs salgınının gidişat ilişkin de bilgi verdi.

6 BİN HEKİM GERİ DÖNMEK İSTİYOR

Bakan Koca, daha önce açtıkları açıktan atamalarda başvuru sayısının 800’ü geçmediğini ifade ederek kamuda toplam uzman sayısının 46 bin olduğunu paylaştı. Ayrıca Bakan Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Düşünün ki 5 bini uzman olmak üzere 6 bin hekim geri dönmek istiyor. Bu sayı daha da artacak. Bunu hep birlikte göreceğiz. Gelecek hafta açılacak açıktan atama kadrolarına daha fazla başvuran hekimin olacağını tahmin ediyorum.”

85 BİN PERSONEL ALIMI

Ayrıca 85 bin sağlık çalışanı alımıyla ilgili de açıklama yapan Bakan Koca çalışmaların devam ettiğini belirtti. Bu 85 bin personel alımı hakkında Bakan Koca şöyle konuştu:

“Bu dönemde düşünün bizim 32 bin poliklinik odamız var. Tüm bu poliklinik odalarında hizmet vermek üzere bu yıl tıbbi sekreter koyacağız. Hekimler sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacak. Bu sayede hekimlerin hastaya daha fazla odaklanmasına, daha iyi hizmet vermesine imkan sağlanacak. Yaşanan tüm aksaklıkların bir bir çözüldüğünü hep beraber göreceğiz. Toplam 85 bin atama bu yıl içerisinde yapılacak. Bugüne kadar ilan edilmiş en büyük alım. Kademeli olarak bu yıl hepsini alacağız. Sırayla gruplar halinde alım gerçekleşecek. Sabırla izlersek yıl sonu aramızda yeni arkadaşları göreceğiz.”