Editörün SeçtikleriEğitimGündem

Okullarla ilgili açıklama geldi! Okullarda maske zorunlu mu? Fahrettin Koca’dan açıklama geldi

Okulların açılmasına çok az bir süre kaldı. Milyonlarca veli ve öğrenci bu yıl okullarda maske takılıp takılmayacağını merak ediyor. Geçtiğimiz dönem okullarda maske takmak zorunluydu. Pek çok kişi bu yıl okullarda maske yasağının olup olmadığını merak ederken Fahrettin Koca tarafından açıklama geldi.

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı başlamak üzere. Okullarda derse zilinin çalmasına çok kısa bir süre kaldı. Okullarda bulaş riskinin fazla olması sebebiyle okullardaki maske yasağı araştırılmaya başlandı. Okullar açılınca maske takılacak mı, okullarda maske takmak zorunlu mu? Okullarda maske yasağı var mı? İşte merak edilen tüm detaylar..

OKULLARDA MASKE TAKMAK ZORUNLU MU?

Okulların açılmasıyla ilgili de konuşan Bakan Koca, “Endişe edilmemeli. Maske takmak isteyen olabilir, takabilirler ancak zorunlu değil. Bu anlamda çocuklarımız güvenle bundan sonraki süreçte hiçbir kısıtlama olmadan eğitimlerine devam edecekler. Koruma açısından bir önemli grup ise ek hastalığı olan çocuklarımız. Bu durumdaki çocuklarımızın aşılarını olmaları önemli, onların daha dikkatli korunması gerektiğini özellikle ifade etmek istiyorum. Maske için genel anlamda artık bir zorunluluk olmayacak. Hastalık belirtisi hissedenler, başkasına bulaştırmamak için takmalılar. Ek hastalığı olan ve ileri yaştaki vatandaşlarımız kalabalık ortamlara girmeden önce maske takmalıdırlar” dedi.