Editörün Seçtikleriİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss B Memur Alım İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıÖzel Sektör İş İlanlarıPersonel Alımı

Eylül ayı dev personel alımı başladı: 110 bin deneyimli deneyimsiz kadın erkek personel alımı! Online başvuru ekranı açıldı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) güncel personel alım ilanlarını resmi web sayfası üzerinden duyurmaya devam ediyor. Bu kapsamda gelen son dakika haberine göre Eylül ayı dev personel alımı resmen başladı. Toplam da 110 bin deneyimli deneyimsiz kadın erkek personel alımı yapılacağı belirtildi. Başvurular online olarak yapılacak olup, adaylarda aranan genel şartlar da açıklandı.

İŞKUR 7 Eylül personel alım ilanları duyuruldu. İş arayan 18-55 yaş arasındaki adayların taşıması gereken şartlar hem genel hem de özel olarak duyuruldu. Kamu kurumlarına ait bazı ilanlar için KPSS şartı aranırken, bazı ilanlar için KPSS puan şartının aranmadığı açıklandı. İlgili adayların ilanların içerisindeki özel şartları da taşıması gerektiği belirtildi.

İŞKUR İŞ İLANI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İŞKUR vasıtası ile işe girmek isteyen adayların taşıması gereken birtakım şartlar bulunuyor. Genel şartlar şu şekilde:

  1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.
  2. 18 yaşını tamamlamış olmak.
  3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
  4. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.
  5. En az ilköğretim mezunu olmak,
  6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.
  7. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
  8. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

HANGİ MESLEKLER İÇİN ALIMLAR YAPILACAK?

Alımların yapılacağı personel alımında mesleklerden bazıları şu şekilde sıralandı:

Beden İşçisi (Genel)       24547

Satış Danışmanı / Uzmanı            3682

Temizlik Görevlisi            3465

Garson (Servis Elemanı)               2340

Makineci (Dikiş)               2067

Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı     1880

Ön Muhasebeci               1749

Ambar/Depo Görevlisi  1402

Şoför-Yük Taşıma            1385

Konfeksiyon İşçisi           1279

Paketleme İşçisi               1251

Kasiyer 1142

Özel Güvenlik Görevlisi (Silahsız)             1104

Bulaşıkçı (Stevard)          1102

İLANLARI İNCELEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN