Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Kamu bankalarından emekliye güzel haber: Rekor promosyon ödenecek! 15 bin TL ..

Emeklileri sevindirecek önemli bir iddia ortaya atıldı. Emekliler için bunca zamandır özel bankalar peş peşe harekete geçerek promosyon kampanyası başlatmıştı. Vatandaşların büyük bir kısmı neden kamu bankalarının da bu yarışa katılmadığını merak ediyor. Gelen son habere göre Kamu bankalarından emekliye güzel haber: Rekor promosyon ödenecek! 15 bin TL ..

Emeklileri yakından ilgilendiren çalışmanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasında olduğu belirtildi. Meydatava’nın haberine göre Emekli vatandaşlara 15 bin lira para verilecek. Maaş promosyonunda özel bankaların gerisinde kalan kamu bankaları (Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası) emekliye yüksek promosyon ücreti vermek için harekete geçti ve bunun için de tarih verildi.

BİNLERCE EMEKLİ MAAŞINI TAŞIDI

Üst düzey bir bankacı, kamu bankalarının açıklama için hükümetin erken seçim kararını beklediğini söyledi. Üst düzey bankacı, “Kamu bankaları aslında daha Akbank’ın kampanyayı başlatmasından hemen sonra çalışma başlattı. Ancak bu promosyon için bekletildi. Bu süre içerisinde kamu bankalarından on binlerce emekli özel bankalara maaşlarını transfer etti.” dedi.

15 BİN TL OLARAK BELİRLENDİ

Hükümetin son dönemde erken seçim yatırımı yaptığını da dikkat çeken bankacı şunları söyledi: İcradaki borçların sıfırlanması, doğalgaz yardımı, kırtasiye yardımı, KGF bunlar hep erken seçim hazırlığı. Ancak hükümetin en büyük hazırlığı emekli maaş zammı ile birlikte yine bu kesime verilecek promosyon ödülü. Bu rakam daha ilk hafta 15 bin lira olarak belirlendi. Şu an Cumhurbaşkanı’nın masasında. Kamu bankalarının promosyon müjdesi bizzat Cumhurbaşkanı tarafından açıklanacak. 15 bin liralık rakam daha da yukarı çekilebilir”