Gündem

Gülşen’in davasında sular durulmuyor, bugün bir gelişme daha yaşandı; ünlü şarkıcının yeni cezası belli oldu! İşte o ceza…

Türkiye’nin ünlü şarkıcılarından biri olan pop yıldızı Gülşen, 30 Nisan 2022 tarihinde Ataşehir’de bir konser sırasında imam hatip liselerinden mezun olanlara yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle gözaltına alınmış, ardından ise, tutuklu olarak yargılanmasına karar verilmişti. Tutukluğu geçtiğimiz haftalarda ev hapsine çevrilen Gülşen’in ev hapsi ise, bugün itibariyle başka bir cezaya çevrildi.

GÜLŞEN’İN EV HAPSİ İTİRAZ İLE GELMİŞTİ

Sarf ettiği sözler nedeniyle hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ soruşturma yürütülen ünlü şarkıcı Gülşen, 25 Ağustos 2022 tarihinin akşam saatlerinde gözaltına alınmış ve ifadesinin alınmasının ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilmişti. Çıkarıldığı nöbetçe mahkeme tarafından 26 Ağustos 2022 tarihinde tutuklanan Gülşen, Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi’nde üç gün kaldı. İtirazını avukatı aracılığıyla gerçekleştiren Gülşen, ‘dosya kapsamındaki tüm delillerin toplanmış, şüphelinin kaçma ve delilleri karartma şüphesinin bulunmayışı, bakmakla mükellef olduğu yaşı küçük çocuğu bulunması’ gerekçesine dayanarak, hapishaneden taliye edildi. 29 Ağustos 2022 tarihinde hapishaneden çıkan Gülşen, itiraz ettiği üst mahkemece bu kez ev hapsi ile cezalandırıldı.

GÜLŞEN’İN EV HAPSİNE İTİRAZI CEZAYI BİR KEZ DAHA DEĞİŞTİRDİ

Hakkında hazırlanan iddianamede 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemi ile yargılanması istenen ünlü şarkıcı Gülşen, ‘ev hapsi’ cezasına da itiraz etmiş ve bu cezanın kaldırılmasını bir üst mahkemeden talep etmişti. Hakkında verilen konutu terk etmeme adli kontrol şartının kaldırılmasını reddeden mahkemeden sonra, bir üst mahkemeye de başvuru yapan Gülşen’in bu kez itirazı kabul edildi. Ev hapis cezası bugün itibariyle kaldırılan Gülşen için bu kez, dava sonuçlanana kadar, yurtdışına çıkış yasağı getirildi ve en yakın karakola imza verme şartı ile kontrol edilmesi hükmedildi.