Editörün SeçtikleriEkonomiEmlakGündem

Sosyal ucuz konut başvuru ekranı! Ucuz sosyal konutlara nasıl başvurulacak? TOKİ sosyal konut projesi başvurusu nasıl yapılır?

Milyonların beklediği ve cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin detayları bugün resmen açıkladı. Bakan Murat Kurum, yaptığı açıklamasında, “Bu büyük hamle; yüz milyarları aşan yatırım değeriyle yüzlerce sektörü harekete geçirecek, ekonomimizi güçlendirecek. Yüz binleri aşan sayıda kardeşimize iş kapısı açacak; ekmeğine ekmek, aşına aş katacak.” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TEK TEK AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da projenin detaylarını ve fiyatlarını kamuoyu ile paylaştı. Başvuruların yarın başlayacağı ucuz konut projesinin başvuruları ekim sonuna kadar devam edecek. Erdoğan açıklamasında şunları dedi:

Değerli misafirler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Milletin evine, bu gazi mekana hoş geldiniz. Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı kampanyasının toplantısı vesilesiyle bir aradayız. Öncülük eden Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığımız ile TOKİ’mizi tebrik ediyorum. Vatandaşlarımıza, evleri, arsaları ve işyerlerinin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı

BAŞVURULAR YARIN BAŞLIYOR

Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti: “Geçtiğimiz 20 yılda ülkemizi her alanda olduğu gibi konut üretiminde de asırlık hizmetlerle eserlerle, projelerle buluşturduk. TOKİ vasıtasıyla hiçbir ülkenin hayal bile edemeyeceği atılımla tam 1 milyon 170 bin konut inşa ettik. Şehri şehir yapan en önemli unsurlar olan doğal, tarihi ve kültürel mirasımızı korumaya özel önem verdik. Halen 45 ilimizde 80 tarihi meydanımızı kültürel değerlerine uygun olarak yeniden ülkemize kazandırıyoruz. Başvurular yarın başlıyor, Ekim ayı sonuna kadar sürecek. İlk temel Ocak ayında atılacak.”

UCUZ KONUT PROJESİ BAŞVURU EKRANI

Ucuz konut projesinden yararlanmak isteyenlerin başvuruları nasıl ve ne zaman yapılacağını merak ediyor. Konuya ilişkin henüz resmi bir web sayfa ya da e-devlet linki paylaşılmadı. Konuyla ilgili detayları Çevre ve Şehircilik İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.