Editörün SeçtikleriEkonomiGenelGündem

Kimliğinizle birlikte en yakın PTT şubesine gidin: Başvuru yapan parasını alacak! Özellikle emeklilere ödenecek

Kimliğinizle en yakın PTT şubesinden alabileceksiniz. Ödemeler PTT’den alınacak. Çeşitli bankaların emekli vatandaşlar için hazırladıkları kredi fırsatlarına ek bir fırsat daha PTT tarafından açıkladı. Başvuru yapan parasını anında alacak. İşte detaylar…

PTT tarafından emeklilere 80 bin TL’ye kadar ödeme yapılacağı açıklandı. Ödemeler emeklilerin maaş hesaplarına yatacak. Siz de yarın en yakın PTT şubesine gidip başvurunuzu yaparak ödemenizi alabilirsiniz.

EN YAKIN PTT ŞUBESİNDEN ALABİLECEKSİNİZ

Emekli maaşlarını PTT üzerinden alan emekliler kimlikleri ile birlikte PTT şubelerine giderek T.C. kimlik numaraları üzerinden yapılacak sorgulama sonucu ödemelerini alabilecekler. Kredi ödemeleri kişinin kredi notuna göre yapılacak. Başvurularda ise hiçbir şekilde kefil istenmiyor.

Emeklilerin PTT üzerinden başvurularını gerçekleştirmek ve nakit kredi kullanabilmeleri için öncelikle maaşlarını PTT üzerinden almaları gerekiyor. Emekli maaşını ilk defa PTT şubelerine taşımanız durumunda banka bu kredi için ilk önce maaş almanızı talep ediyor.

Maaş işlemlerinin bitmesinin ardından direkt olarak PTT gişelerine gideren başvuru yapabilir veya PTT’nin kısa mesaj hizmetini kullanarak oturduğunuz yerden sıfır zahmetle kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.