Editörün Seçtikleriİş İlanlarıKamu PersonelleriKpss B Memur Alım İlanlarıPersonel Alımı

KPSS 70 puanı olanlara müjde! Bakanlık 455 memur alımı alacağını açıkladı: Memur olmak isteyenler hemen başvursun

Bakanlıkta memur olarak çalışmak isteyenlere güzel haber geldi. KPSS 70 puanı olanlara müjde! Hazine ve Maliye Bakanlığı 455 memur alımı yapılacağını duyurdu. Memur olmak isteyenlerin hemen başvurması gerektiği belirtildi. Bakanlık, memur alımı için çalışmalarını hızlandırdı. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre 3 farklı ilan yayımlandı.

Söz konusu ilana ilişkin başvuru detayları açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde memur kadrosunda çalıştırmak üzere 455 kişilik kadro açıldığı belirtildi. Peki, başvuru şartları neler? Kimler başvurabilecek? İşte detaylar..

BAKANLIK HANGİ KADROLARDA ALIM YAPACAK?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımları 455 kişilik kadro ile aşağıda maddeler halinde sıralanan unvanlarda yapılacak. Her pozisyon için farklı başvuru tarihi ile ilan bulunuyor.

Bilişim personeli 15,

Uzman yardımcısı 40,

Mali Hizmetler uzman yardımcısı 400

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Genel itibariyle adaylardan 657 sayılı devlet memurları kanununun 48. maddesinde belirtilmiş hükümleri taşımaları gerekir,

Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olmakla beraber kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Görevini yapmasına mani olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak,

Yapılacak güvenlik soruşturması ile arşiv araştırmasında olumlu sonuç almak,

Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak,

Erkek adayları için askerliğini yapmış ya da askerlik ile ilgisi bulunmamak.

ALIMLARDA KPSS PUAN ŞARTI VAR

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımları KPSS puanı ile yapılacak. Buna göre başvuracak adayların 2020 ya da 2021 senelerinde yapılan KPSS’den en az 70 puan almış olmaları gerekir.

MALİ HİZMETLER UZMAN YARDIMCISI ALIMI İLANI DETAYLARI NELER?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 kişilik kadro ile Mali Hizmetler uzman yardımcısı alımı yapacağını resmi gazetede duyurdu. Başvuru açısından adaylardan KPSS puanından en az 70 puan almış olmaları koşulunu arıyor. İlan için başvuru tarihleri değiştirilmiş olup müracaatlar 27 Ekim ile 2 Kasım 2022 tarihleri arasında yapılacak.

UZMAN YARDIMCISI ALIM İLANI DETYLARI NELER?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Ankara’da 2 farklı alanda memur alımı yapacak. Buna göre hukuk fakültesi mezunu 10 memur ile Siyasal Bilgiler, iktisat, işletme, İktisadi ve İdari Bilimler mezunu 30 memur alımı yapılacak. KPSS puan türlerinden puan almış olma koşulu aranıyor. Başvuruların en az 16 Eylül 2022 tarihine kadar yapılması gerekiyor.

BİLİŞİM PERSONELİ ALIMI İLANI DETAYLARI NELER?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 15 kişilik Bilişim kadrosu ile 1 Bilgi güvenliği uzmanı, 4 yazılım geliştirme uzmanı, 1 veri mühendisi, 1 sistem yöneticisi, 1 kıdemli Bilgi güvenliği uzmanı, 1 veri analisti 1 uzman veritabanı yöneticisi, 1 kıdemli uzman veri tabanlı yöneticisi, 1 kıdemli altyapı ve sistem mimarı alacak. P3 puan türünden puan alma şartıyla beraber başvuruların en geç 19 Eylül 2022 tarihine kadar yapılmış olması gerekiyor.