Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Peş peşe zamdan sonra açıklandı: Yüzde 50 indirim kararı! Oy çoğunluğuyla kabul edildi

Son dönemlerde peş peşe kalemlere gelen zamlardan sonra indirim kararı geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti grubunun su ücretlerine yüzde 50 indirim yapılması teklifi sunuldu. Buna göre kararın oy çokluğu ile kabul edildiği belirtildi. Detaylar haberimizde

Başkentlilere güzel haber geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti Grubunun su ücretlerinde yüzde 50 indirim yapılması teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

MECLİS GÜNDEMİNE ALINACAK

Su tarifelerinde 12 Eylül’den itibaren yüzde 50 indirim yapılarak fiyatın sabitlenmesi ve 1 Ocak 2023’ten itibaren TÜFE oranında artış yapılmasına ilişkin önergenin meclis gündemine alınması AK Parti ve MHP grubunun oylarıyla, oy çokluğuyla kabul edildi.

ANKARA HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN

Meclisin dünkü toplantısında söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Köse, kademeli su tarifesi uygulamasıyla suya büyük zam yapıldığını ve özellikle kırsalda yaşayanların bundan etkilendiğini belirtti. Köse, şunları söyledi:

“Biz AK Parti olarak Belediye Meclisine verdiğimiz önerge ile şu andan itibaren su ücretlerinin yüzde 50 indirimli hale getirilmesi ve yıl sonuna kadar su ücretlerinin sabitlenmesi ancak yılda bir defa su ücretlerinin güncellenmesiyle ilgili bir önerge verdik. Önergemiz oy çokluğuyla kabul edildi. Su fiyatlarına yaptığımız yüzde 50 indirim kararımız güzel Ankara halkımıza hayırlı olsun.” değerlendirmesinde bulundu.