Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Sonunda beklenen oldu: Karar bugünden itibaren geçerli olacak! Yüzde 50 indirim kararı verildi

Binlerce kişiyi yakından ilgilendiren karar bugünden itibaren geçerli olacak. Sonunda beklenen gelişme yaşandı. Yüzde 50 indirim kararı alındı. Bugünden itibaren öğretmenler yüzde 50 indirim kararından yararlanabilecek.

Sevindirici duyuru yayımlandı. Alınan karara göre bugünden sonra öğretmenler, Türkiye genelinde bulunan öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimli olarak konaklayabilecek. Konuya ilişkin yeni bir düzenleme yapıldı.

YÜZDE 50 İNDİRİM YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sevindirici haberi verdi. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“17 Haziran’da 2021-2022 eğitim öğretim yılı tamamlandıktan sonra, tüm yaz boyu okul yöneticilerimizle hazırlık toplantıları yaptık. Öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimizle sürekli birlikteyiz. Öğretmenlerimizin bize ilettiği talepleri değerlendirerek onların çalışma koşullarını iyileştirmek için adımlar atmaya devam ediyoruz. Öğretmenlerimizin istekleri arasında öğretmenevlerinden diğer kamu personelinden daha yüksek bir indirimle faydalanmak yer alıyordu. Bu yönde yeni bir adım attık. Düzenlemeye ilişkin yazıyı illerimize gönderdik. Bugünden itibaren öğretmenlerimiz, öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimle konaklayabilecek”