Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Bankalarda emekli promosyon yarışı kızıştı! İlk olarak 7.500 TL veriliyordu: 30 Eylül’e kadar 35 bin TL promosyon veriliyor

Bankalar arasında emeklilere yönelik banka promosyonu konusunda rekabet sürerken Yapı Kredi de 7500 liralık bir ücret verme kararı almıştı ve banka tarafından son olarak 35 bin liralık bir promosyon ödemesini 30 Eylül’de verme kararı alındığı duyuruldu. Emekliler çoğunlukla maaşlarını üç kamu bankasından alırken Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bu bankalar arasında bulunuyor. Bu bankalar da emekliye promosyon konusunda en düşük rakamı veren bankalar olurken bununla ilgili eleştiri ve tepkiler de geldi. Özel bankalar arasında promosyon yarışı ise hızlandı. Yapı Kredi, 7500 liralık emekli ikramiyesi veriyor ve bununla ilgili yeni bir karar aldı.

35 BİN LİRA PROMOSYON KARARI ALINDI

Bankaların emekli maaş promosyon çılgınlığı sürerken, şimdi de şirket maaş promosyon yarışı başladığı paylaşılırken bankanın kendi şubelerinde sigorta ürünlerini sattığı Allianz’ın çalışanlarına 30 eylül itibariyle 35 bin lira promosyon ödemesi yapacağı ifade edildi.

E-POSTA GÖNDERİLDİ

Konu ile ilgili olarak Allianz’dan çalışanlarına bir e-posta gönderildi. Bu e-postada şu ifadelere yer verildi:

“Allianz Türkiye olarak içinde bulunduğumuz zor koşullarla mücadelede elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Hepimizin maaş hesabının bulunduğu banka ile 3 yıllık promosyon anlaşmasını başarılı bir şekilde sonuçlandırarak önemli bir tutar elde ettik.

3 YILLIK DÖNEM İÇİN 35 BİN TL

3 yıllık dönem için elde edilen bu tutar hepimizin 30 eylül tarihinde eşit olarak dağıtılacaktır. Tek seferde toplu ve maaşına ek olarak yatırılacak olan tutar net 35 bin liradır”