Gündem

Ekranların yeni fenomen adayı O Kız’ın yayın günü belli oldu; Erkan Petekkaya, Sezin Akbaşoğulları, Cengiz Orhonlu, Dilin Döğer hepsi konuştu!

Kanal D ekranlarının yeni sezon için hazırladığı O Kız isimli iddialı yapımda daha önce; Erkan Petekkaya (Kadir), Sezin Akbaşoğulları (Sitare), Cengiz Orhonlu (Ozan), Dilin Döğer (Zeynep), Macit Koper (İsmail), Asiye Dinçsoy (Türkan), Orhan Kılıç (Fevzi), Ayten Uncuoğlu (Fatma), Münire Apaydın (Nimet), Ilgın Çakır (Mine), Melih Selçuk (Salih), Ece Efe(İpek), Göktuğ Yıldırım (Mustafa), Cem Kurtoğlu (Arkın), Deniz Bakacak (Seda), Mustafa Konak (Yusuf), Nehir Gökdemir (Esma), Zeynep Sönmez (Seher) gibi isimlerin yer aldığı öğrenilmişti. Yayın günü belli olan O Kız dizisinin oyuncuları kamera karşısına geçti.

ERKAN PETEKKAYA, ‘O KIZ DEĞİŞİK BİR SENARYO’

Sırma Yanık tarafından kaleme alınan O Kız dizisinin seyirci ile buluşmadan önce diziye yönelik önemli açıklamalarda bulunan başrol oyuncusu Erkan Petekkaya yeni rolü ve dizisi ile ilgili; “O Kız, hem yepyeni hem de çok değişik bir senaryo… Yepyeni bir ekip… Dolayısıyla tabi ki çok heyecanlıyım. En önemlisi şimdiye kadar oynadığım rollerin çok dışında, çok farklı bir rol oynayacağım. Çok hassas, çok ince ince işlenmesi gereken bir rol… Bunun hem sorumluluğunu hissediyorum hem de ayrıca heyecanlıyım. Bu çok değişik bir duygu. Dilerim seyircilerimizde beğenir, hep beraber başarılı keyifli günler geçiririz” ifadelerini kullandı.

SEZİN AKBAŞOĞULLARI, ‘ODAKTA KADIN MESLESİ VAR’

Yönetmenliğini Özlem Günhan’ın üstlendiği O Kız dizisinin bir diğer başrol oyuncusu olan Sezin Akbaşoğulları, dizi ile ilgili çarpıcı ipuçları verdi. O Kız’ı yayın öncesinde değerlendiren Sezin Akbaşoğulları, “Dizimiz 21 Eylül’de başlıyor. Heyecan dorukta. Odağına kadın meselesini oturtan ve uğradığı haksızlıklar sonucu masumiyetini kenara bırakıp savaşa katılan O Kız’ı anlatacağımız dizimizin seyirci üzerinde yaratacağı etkiyi merakla bekliyorum” diye konuştu.

O KIZ’IN GENÇ BAŞROLLERİ HEYECANLI

Öte yandan O Kız dizisinin genç başrolleri olan Dilin Döğer ve Cengiz Orhonlu da dizi hakkında önemli ipuçları verdi. Heyecanlı olduğunu belirten Dilin Döğer diziyle ilgili, “O Kız’da yer aldığım ve her bir anına can katabildiğim için çok şanslıyım. 21 Eylül akşamı sizler ve güzel enerjilerinizle buluşmayı heyecanla bekliyorum” derken; Cengiz Orhonlu ise, “Bir anda çok büyük bir kitle ile Ozan’ı tanıştıracak olmak beni çok heyecanlandırıyor. İzleyicinin karşısına çıkacağımız o an için sabırsızlanıyorum. Ozan biraz köşeleri olsa da benim canım arkadaşım ve büyük derdim. Hepimizin kendimizi bulmaya çalıştığı gibi ben de Ozan’ı arıyorum hala… Ozan da, Cengiz de aslında hepimiz kendimizi arıyoruz bu hayatta. Dilerim insanlar da ona benim baktığım yerden bakabilirler. Herkesin ilgisine ve heyecanına teşekkür ederim, muhteşem bir ekip ile çalışıyoruz, 21 Eylül’den sonra artık takdir izleyicimizin. Yolumuz açık olsun” açıklamalarında bulundu.