Editörün SeçtikleriGündemKültür-sanat

Tüm Türkiye bunu konuşuyor: Hadise’nin boşanma dilekçesi ortaya çıktı! Meğer Mehmet Dinçerler..

Yaklaşık 4 ay önce nikah masasına oturduğu eşi Mehmet Dinçerler ile boşanma kararı alan Hadise’nin boşanma dilekçesi ortaya çıktı. Dinçerler’in evlendikten kısa bir süre sonra Hadise’nin sanat hayatını kısıtlamaya yönelik davranışta bulunma başladığı ifade edildi. Dilekçede, “Davalı tarafın bu davranışları zaman içerisinde psikolojik baskı boyutuna ulaşmıştır. Bu psikolojik baskılar müvekkili oldukça yıpratmıştır” denildi.

Hadise bir süredir problem yaşadığı eşi Mehmet Dinçerler ile boşanıyor. Anlaşmalı olarak boşanamadıklarını ve bu sebeple dava açtığını belirten ünlü şarkıcı avukatı Hakan Öncel aracılığıyla dün Beykoz 2. Aile Mahkemesi’ne başvuruda bulundu.

“DAVRANIŞLARI PSİKOLOJİK BASKI BOYUTUNA ULAŞTI”

Dilekçede, “Davalı tarafın bu davranışları, zaman içerisinde psikolojik baskı boyutuna ulaşmıştır. Bu psikolojik baskılar müvekkili oldukça yıpratmış ve sadece kişisel hayatını değil, kamuoyuna yansıdığı üzere sanat hayatını da etkileyecek boyuta varmıştır. Bu nedenle, taraflar arasında karşılıklı olarak uyumsuzluklar kendini göstermiş, ayrı yaşamaya başlamışlar ve evlilikleri fiilen sona ermiştir. Tarafların bundan böyle birlikte yaşamaları mümkün değildir” denildi.

MADDİ VE MANEVİ BİR TAZMİNAT TALEBİ YOK

Hadise’nin maddi ve manevi bir tazminat talebi olmadığı ifade edildi. Dilekçenin devamında, “Mehmet Dinçerler’in boşanma konusundaki iradesini, mahkemeniz huzurunda beyan edeceğini umuyoruz. Aksi durumda, evlilik birliğinin sarsılması ile ilgili olarak, tanık ve delil sunma ile diğer tüm haklarımızı saklı tutuyoruz” ifadesi kullanıldı. Dilekçede, “Evlilik Birliğinin Sarsılması” başlıklı Medeni Kanun 166. maddesi uyarınca tarafların boşanması talep edildi.