Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Ev hanımlarına dev fırsat verildi! Az önce beklenen duyuru geldi: Ev hanımlarına 20.000 TL veriliyor

Ev hanımlarına müjdeli haber verildi. Konu ile ilgili olarak ev hanımlarının ekonomik sıkıntılarını atlatmaları için 20 bin TL para verileceği bildirildi. Başvuru yapan ev hanımlarına anında ödeme yapılacağı aktarıldı. Ev hanımlarının hemen başvuru yapabildiği ve başvurular kabul edilirse ev hanımlarına anında 20 bin TL para verilebileceği ifade edildi. Bu noktada gelir belgeseiz olarak başvuru yapılabileceği aktarılırken bu paralar için 36 ay vade imkanı da sağlandığı vurgulandı. Bu paralar için çeşitli bankalara bakılabilir ve bankaların internet sitesi üzerinden araştırılabilir.

20 BİN LİRA PARA VERİLİYOR

Emekli maaşı alan ve ev hanımı olan kişiler kampanya kapsamında 20 bin lira para alabileceği belirtilerek başvuruların kredi puanına bakılarak değerlendirileceği ifade edildi. Kredi puanı ile alınacak tutar 20 bin liranın altında veya üstünde olabilecek. Kredi çekildiğinde ise kredi tutarı emekli maaşından kesilebilir. Kredi puanı 1200 ve üzerinde olan vatandaşlara başvuru yapmaları doğrultusunda anında ödemelerin yapılabileceği aktarıldı.

BAŞVURU AYRINTILARI

Nakit ihtiyacı olan vatandaşlara başvuru yapılması doğrultusunda ödeme yapılabilir. 18 yaş sınırı var. 18 yaşından büyük olan herkesin başvuru yapabildiği belirtilirken kişiler banka kredi puanı uygun olması durumunda hemen cep telefonları üzerinden SMS atarak onay alıp aldıklarını görebiliyorlar. Ayrıca bankaların mobil uygulamaları veya internet siteleri ile şubeler üzerinden başvuru yapılabileceği aktarıldı.

Başlatılan kampanyalar doğrultusunda kredi kullanacak olan vatandaşlara 5 dakika içerisinde SMS ile sonuç verildiği paylaşılırken bankalar tarafından belirtilen numaralara SMS atarak başvuru yapıldığı gibi mobil bankacılık ve banka şubeleri üzerinden de başvuru yapılabileceği aktarıldı.