Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Gelen zam herkesi şoke etti: Herkes 84 TL’ye alıyordu! Artık yeni fiyatı 215 TL oldu

Artık bu yıl içerisinde peş peşe gelen zamlara alışır hale geldik. Gelen bir son dakika haberine göre Yüksek Hızlı Tren’e de zam yapıldı. Son olarak ocak ayında 84 TL’ye alınan biletin yeni fiyatının artık 215 TL olduğu açıklandı. Detaylar haberimizde..

Yüksek Hızlı Tren biletlerine büyük zam geldi. Son dakika zam kararına göre ocak ayından bu yana fiyatların 2 kattan fazla arttığı belirtildi.

2 KATINDAN FAZLA ZAM GELDİ

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre Yüksek Hızlı Tren biletlerine zam yapıldı. TCDD bilet fiyatlarına 2 kattan fazla zam yapınca konu gündem oldu. Gelen son zam ile birlikte biletlerin fiyatı 215 TL’yi görmüş oldu.

9 AY İÇİNDE YÜZDE 155 ZAM GELDİ

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında 27-35 TL bandında olan Arifiye – Söğütlüçeşme hızlı tren biletleri bugün 81 TL’ye vatandaşlara sunulurken, Arifiye-Ankara ise 185 TL oldu. Ocak ayından Eylül ayına kadarki 9 ayda biletlere yüzde 155 zam yaptı. Akaryakıta gelen zamlarla birlikte oldukça artan otobüs fiyatlarının alternatifi olarak kullanılan hızlı tren ve trenlerin fiyatı da vatandaşın cebini yakmaya başladı.

84 TL’DEN 215 TL’YE ÇIKTI

1 Ocak 2022 tarihinde Ankara İstanbul arası bilet fiyatı 84 TL idi. Gelen son zamla 151 TL’den 195 TL’ye kadar çıkan bilet fiyatı artık 215 TL’ye yükselmiş oldu.