Gündem

Karakola terör saldırısı gerçekleştirildi! Acı haber geldi: Şehit ve yaralı askerlerimiz var

Şanlıurfa’nın Suriye sınırında bulunan Esentepe Hudut Karakolu’na, PKK/YPG’li teröristler tarafından saldırı gerçekleştirildiği belirtildi. Bu saldırının havan saldırısı olduğu belirtilirken şehit ve yaralı askerlerimiz olduğu bildirildi.

HAVAN SALDIRISI DÜZENLENDİ

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinin karşısında bulunan Suriye’nin terör örgütü PKK/YPG kontrolündeki Ayn El Arab bölgesinden, Esentepe Hudut Karakolu’na yönelik havan saldırısı düzenlendiği paylaşıldı.

ŞEHİT VE YARALIMIZ VAR

Teröristlerin saldırısında karakolda görevli sözleşmeli er şehit olurken, 1 askerimizin de yaralandığı ifade edildi. Yaralı asker, bölgeden tahliye edilerek, Suruç Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahale sonrası Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği aktarıldı.

Sınır hattında konuşlu Türk Silahlı Kuvvetleri topçu birlikleri de saldırının yapıldığı bölgedeki terör hedeflerini obüs ve çok namlulu roketatar atışlarıyla ateş altına aldığı da bildirildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Şanlıurfa Valiliği de sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Suruç’ta sınır karakolumuza hain saldırı sonucu 1 kahraman Mehmetçiğimiz şehit olmuş, 1 askerimiz de yaralanmıştır. Mehmetçiğimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır dileriz. Yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz”