Bilim, TeknolojiEditörün SeçtikleriGündem

WhatsApp kullananlar dikkat: Her şey tamamen değişiyor! Uzun zamandır bekleniyordu

Whatsapp kullanıcılarını yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Gelen son habere göre uygulamayı kullananların hizmetine yeni bir özellik sunulacak. Uzun zamandır bu haber bekleniyordu! İşte detaylar..

Wahtsapp kullanıcılarının güvenliği dikkate alınaca 3 yeni özelliğin geleceği açıklandı. Buna göre birçok kişi, kişi listesinde ekli olanlardan bir görme imkanı bulacak. Aynı zamanda yeni özelliklerin yayına alınması ile birlikte ekran görüntüsü alma da engellenecek. dünyanın en çok kullanılan online mesajlaşma uygulaması Whatsapp’tan herkesin beklediği o duyuru geldi. Merakla beklenen özellik artık kullanılacak.

Whatsapp yaptığı son açıklamasında 3 yeni özelliğin daha denenmeye başlandığını duyurdu. Yeni gelecek olan 3 özellik sayesinde whatsapp kullanıcılarının gizliliği güvence altına alınacak.

YENİ ÖZELLİKLER BOMBA GİBİ GELİYOR

WhatsApp, geçtiğimiz yıllarda İşletme hesabı özelliğini paylaşmıştı. Hem işletme hem de bireysel kullanıcılar için uygulamanın güncellenmesi önemli. Özellikle işletmeler için yeni güncelleme ile birlikte sohbet anketi imkanı başlayacak. Böylece bir işletme ile WhatsApp üzerinden sohbet eden kullanıcılar değerlendirme yapma şansına sahip olacak. Ayrıca işletme hesapları ile sohbet eden kullanıcılar numaralarını gizleme şansına da sahip olacak.

WhatsApp’ın yeni güncellemesi ile birlikte gelecek diğer bir özellik ise gruplardan kimseye haber vermeden ayrılma özelliği olacak. Yani bir grubun üyesi iseniz artık gruptan ayrıldığınızda diğer üyelere mesaj gönderilmeyecek.

Yine WhatsApp’ta çevrimiçi olma özelliğini istediğiniz kişilere gizleme şansına sahip olacaksınız. yeni güncelleme sonrasında aynı durum gibi ya da profil resmi gibi çevrimiçi olup olmadığınızı da sadece istediğiniz kişilere gösterme şansına sahip olacaksınız.

WhatsApp tek gönderimlik fotoğraflarda ekran görüntüsü alma özelliğini de artık kaldırıyor. Bildiğiniz üzere WhatsApp’ta süreli mesaj gönderme özelliği zaten vardı. Ancak bu mesajların ekran görüntüsü alınabiliyordu. Yeni özelliğin gelmesi ile birlikte süreli mesaj ya da Tek seferlik fotoğraf gönderenler için ekran görüntüsü alma özelliği kaldırılacak.