Editörün SeçtikleriEkonomiGündemİş İlanlarıPersonel Alımı

THY personel alımı yapıyor! 17 bin TL maaş verilecek: Hemen bugün başvurun

Türk Hava Yolları tarafından personel alımı için bir ilan yayımlandı. Bu ilanda en az lise mezunu adayların başvuru yapılabileceği belirtildi. THY tarafından kabin memuru alımı yapılacağı bildirildi. THY kabin memuru ilanı 9 Eylül 2022 tarihi itibarıyla Türk Hava Yolları resmî internet sitesi üzerinden yayımlanırken en düşük aylık maaşın 17 bin lira olduğu ifade edildi.

YETERLİ BAŞVURU OLUNCA KALKACAK

Türk Hava Yolları THY kabin memuru alımı için başvuruların online başvuru ekranı üzerinden yapılabileceği açıklanırken kabin memurluğu için başvuru son günü bulunmadığı bildirildi. Ayrıca ilanın yeterli başvuru sayısına ulaşıldığında yayından kaldırılacağı bildirildi.

GENEL ŞARTLAR

Bu ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranıyor. Bu şartlar ise şöyle paylaşıldı:

T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)

01/01/1984 ile 31/12/2002 tarihleri arasında doğmuş olmak

En az lise mezunu olmak

İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih nedenidir.)

Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak

Daha önce Türk Hava Yolları veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak (Türk Hava Yolları iştiraklerinde görev yapıyor olmak tercih nedenidir.)

Kadınlar için 160-180 cm arası, erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (Boy-kilo ölçümleri, Türk Hava Yolları veya Türk Hava Yolları’nın belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılmakta olup Ortaklığımız tarafından belirlenen oranlara uygun olmalıdır.)

Türk Hava Yolları Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing ve yara/yanık/leke benzeri kalıcı iz bulunmamak (Bu konudaki görselimizi incelemek için lütfen tıklayınız. Beyaz renkli bölgelerde dövme, piercing ve yara/yanık/leke benzeri kalıcı iz bulunmaması gerekmektedir.)

Türk Hava Yolları işyeri hekimleri “İşe Giriş Muayenesi” sırasında (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) Türk Hava Yolları iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkik ve muayene yaptırılmasını isteyebilir.

Türk Hava Yolları, belirlemiş olduğu işe giriş sağlık koşulları çerçevesinde (SHGM yetkili Havacılık Tıp Merkezinden verilmiş uçuşa uygun olduğuna dair rapor olsa bile) adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir. Aday işe başlatılmaması halinde herhangi bir hak iddiasında bulunamaz.

Adaylar işe giriş muayenesi sırasında geçmiş tüm sağlık bilgileri hakkında (ilaç kullanımı, ameliyat, doğumsal bozukluklar, bel, boyun rahatsızlıkları, böbrek taşı, yaralanmalar, hastalıklar vb.) doğru beyanda bulunmak zorundadır. İşe başlatılması sonrasında geçmişinde olduğu ve beyan etmediği tespit edilen adaylar için uygulanacak idari süreçte hak iddiasında bulunamaz.

BAŞVURU

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar THY’nin insan kaynakları sitesi üzerinden başvuru yapabilecekler.