Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Sıcak gelişme! Bakan Bilgin’den asgari ücret müjdesi: 2023 asgari ücrette beklenen açıklama geldi

Milyonlarca vatandaş artan fiyatlar karşısında asgari ücrete gelecek yeni zammı bekliyor. Bunun üzerine sıcak bir gelişme yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücretliye müjdeyi verdi. İşte merak edilen detaylar..

Hem EYT’liler hem de asgari ücretle çalışanlar gözlerini Bakan Bilgin’e çevirdi. Bakan Vedat Bilgin’den EYT ve asgari ücretle ilgili açıklama geldi. Bilgin, EYT için tarih verirken asgari ücretli içinde ‘’Emekçileri sevindirecek haber vereceğiz’’ dedi.

Bakan Bilgin’den milyonları Kırşehir’de ‘Halka Hizmet, Hakk’a Hizmettir’ sloganıyla yapılan Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında kapanış programına katılan Bakan Bilgin, EYT ve asgari ücret ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Vatandaşları enflasyona ezdirmeyeceğiz mesajı veren Bakan Bilgin, ‘’Emekçileri sevindirecek haber vereceğiz’’ dedi.

EYT’DE SORUNU ÇÖZECEĞİZ

Bakan Bilgin program kapsamında yaptığı konuşmada, “Pandemi sürecinde dünyada en çok ekonomisini güçlendiren ülke konumundayız. Türkiye ‘yola devam’ dedi. Esnafların kredi sorunları var. Bunları adım adım çözerek yola devam ediyoruz. Emeklilikle ilgili sorunları çözeceğiz. Onların her türlü sorunu bizim sorunumuzdur. Çalışanlarımız, işçilerimiz ve emekçilerimizin her türlü sorunlarını çözeceğiz’’ açıklamalarında bulundu.

ASGARİ ÜCRETLİYE MÜJDE

Bakan Bilgin açıklamasının devamında asgari ücretli vatandaşların durumuna da değinerek, ‘’ Bu sene asgari ücrette yüzde 85 artış yaptık. Yine aralık sonunda belirlenecek yeni asgari ücrette de emekçilerimizi enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz. Milyonların merakla beklediği EYT sorunu en geç aralık ayında meclise intikal ettirilecek. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor’’ ifadelerini kullandı. ( sevindirecek güzel haber geldi. Yapılan açıklamada EYT sorununun Aralık ayında meclise geleceğini belirtti.