Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Yurtdışı Türkiye’den işçi alımı başladı! Aylık 45 bin TL maaş verilecek: İşte tüm detaylar

Almanya, Fransa, Katar, Hollanda, Rusya gibi ülkelerde ikamet etmek, çalışmak isteyenler dikkat! En az 45-50 bin TL maaşla yurt dışında işçi olmak için o mesleklerden birini yapıyor olmanız gerektiği belirtildi ve pek çok sektörden personel alımı yapıldığı bildirildi. Peki işe alımlarda hangi şartlara haiz olunması gerekiyor? Detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

ARA SIRA İLANLAR YAYIMLANIYOR

Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da personel alım ilanları arasında en fazla ilana konulan meslek grupları  paylaşıldı. Bu meslek grupları arasında garsonluk bulunduğu belirtilerek nitelikli iş grupları arasına giren bu personel alımlarına göre alımın gerçekleştirilebileceği garsonluk için hemen hemen verilen tüm ülkelerde personel alım ilanları ara sıra yayınlandığı aktarıldı.

BAZI ŞARTLAR ARANIYOR

Bunun yanı sıra da Almanya’da havaalanında çalışmak isteyen kişiler için personel alım ilanları yayınlandığı belirtilerek bu kadrolarda çalışmak için son derece iyi bir şekilde dil hakimiyetinin bulunması gerektiği vurgulandı. Bununla beraber iki kadro için de bakıldığında insanlar ile ilişkinin son derece yakından ve fazla olduğu göz önünde bulundurulduğu için dilinin oldukça iyi olması gerektiği vurgulandı. Bunların dışında bazı şartlar da olduğu aktarıldı.

GEREKLİ ŞARTLAR

Bu kadrolar üzerinden başvuru yapmak isteyen kişiler için hemen hemen aynı şartlar sunulmaktadır. Şartların tamamına baktığımız zaman ise gerekli olan tüm başvuru şartları şöyle paylaşıldı:

“Verilen kadrolarda daha önce deneyiminin olması gerekmektedir. Yurt dışında çalışma iznin bulunması gerekmektedir. Temel seviye de olsa yabancı dil bilinmesi gerekmektedir.”

BAŞVURU DETAYLARI – 45 BİN TL MAAŞ

En fazla personel alımı yapan ülkelerden olan Almanya’ya bakıldığında en az asgari ücret verildiği paylaşıldı. TL bazında bakıldığında ise aylık 45 bin TL maaş verileceği vurgulandı. Yurt dışı personel alımı için başvurmak isteyen vatandaşlar ülkelerde faaliyet gösteren şirket veya firmalara ulaşarak görüşme yapmak sureti ile iş talebinde bulunabilecekler.