Editörün SeçtikleriEğitimGündem

Bugün beklenen oldu! Ehliyet için çok önemli karar alındı: Resmi Gazete’de yayımlandı! Yapmayan yanar

Ehliyet alacak olanları yakından ilgilendiren karar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Bu karar kapsamında sürücü adaylarının bir eğitimden daha sorumlu olacağı vurgulandı.

DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Ehliyet için sürücü kursları derslerine bir eğitim daha eklendiği belirtilerek bunun için Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde değişiklik yapıldığı aktarıldı.

YENİ EĞİTİM ALINACAK

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla sürücü adaylarına, sertifika sınıfı ayrımı yapılmaksızın ve direksiyon eğitimine başlamadan önce emniyet kemeri takma alışkanlığı kazandırmak adına emniyet kemeri simülasyon eğitimi verileceği bildirildi. Yayımlanan karar doğrultusunda sürücü adayları emniyet kemeri takmamanın doğuracağı sonuçlar hakkında uygulamalı eğitim göreceği vurgulandı ve geçici madde de eklendiği bildirildi.

29 MAYIS 2013 BAZ TARİH

Ayrıca yapılan değişiklikler kapsamında 29 Mayıs 2013 tarihinden önce motorlu taşıt sürücüleri kursu direksiyon eğitimi dersi sınav sorumlusu belgesi alanlar ilgili koşullara sahip ise hizmet içi eğitime tabi tutulacağı vurgulandı.