Gündem

Kolpaçino Bomba filminde oynamıştı! Ünlü oyuncu 51 yaşında hayatını kaybetti: Acı haber az önce geldi

Tiyatro ve sinema oyuncusu, seslendirme sanatçısı Başak Özel’den acı haber geldi. Özel’in 51 yaşında hayatını kaybettiği vurgulandı. Sanat hayatına Ankara Sanat Merkezi`nde aldığı tiyatro kurslarıyla başlayan Başak Özel’in vefat ettiği bildirildi. Söz konusu acı haberi ise Oyuncular Sendikası duyurdu.

ACI HABER DUYURULDU

Yapılan duyuruda ise “Meslektaşımız Başak Özel hayatını kaybetti. Ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyoruz. Çok üzgünüz. Başımız sağ olsun” ifadelerine yer verildi.

BAŞAK ÖZEL HAKKINDA

Başak Özel, 22 Mart 1971 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Ankara Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimleri alan Başak Özel, Ankara Sanat Tiyatrosu ve Ali Hünal Kabare tiyatrosunda oynadığı roller ile oyunculuk deneyimi kazandı.

Ankara Halk Tiyatrosu ve Ankara Ekin Tiyatrosu’nda görev yapan Başak Özel, ÇASOD üyesidir. Tiyatro dışında sinema ve dizilerde de rol alan Özel, Pembe Patikler, Kurtlar Vadisi, Toprağa Kan Düştü, Ihlamurlar Altında ve Kara İnci, Melekler Adası, Sinsiran: Yasak Aşk, Umutsuz Ev Kadınları, Kara Dayı, Kolpaçino Bomba gibi yapımlarda rol aldı.