Gündem

Kuruluş Osman’ın Osman Bey’i Burak Özçivit, bu kez Serdar Gökhan’ın hedefinde! “Ben onun neyini kıskanayım…” Neler oluyor?

Burak Özçivit, Serdar Gökhan, Nurgül Yeşilçay ve Azra Akın gibi ünlü isimlerin katıldığı Özbekistan’da bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Uluslararası Taşkent Film Festivali’nde yaşananlar, sanat camiasının yeni polemiğini ortaya çıkardı. Diğer oyuncular ile sahneye çıkmak istemediği iddia edilen Burak Özçivit ve Nurgül Yeşilçay’ın tavrı usta oyuncu Serdar Gökhan’ı kızdırdı. Bu kızgınlığın üzerine çıkan ‘Serdar Gökhan, Burak Özçivit’i kıskandı, olay çıkardı’ iddialarını içeren haberlere karşı açıklama gerçekleştiren Serdar Gökhan, bugün 2. Sayfa isimli magazin programına katıldı.

SERDAR GÖKHAN, İDDİALARA 2. SAYFA’DA YANIT VERDİ

Hakkında ortaya atılan iddialara karşın açıklama gerçekleştirmek için 2. Sayfa isimli TV8’in magazin programına bağlanan ünlü oyuncu Serdar Gökhan, “Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin Kültür Bakanlığı olarak Türkiye’yi temsilen Taşkent Film Festivali’ne Özbekistan’a gittik. Bizleri sahneye davet ettiler aşağı yukarı 12 oyuncu arkadaş vardı. İki sandalye boş kaldı Nurgül Yeşilçay ve Burak Özçivit’in oturması için kulisten ‘ben gelmem, ben çıkmam’ sesleri duyduk. Üzüldük. Türkiye’yi temsilen gittik. Beş kuruş menfaat gözetmeksizin, vatanımızı tanıtmak için… Bu arkadaşların niyetlerini anlayamadık, moralimiz bozuldu bütün oyuncular olarak. Sonra laflar üretildi ‘ben kıskanıyormuşum’ Ben onun neyini kıskanayım. 58 yıldır bu meslekte halkımın istekleri doğrultusunda, onlara yanlış mesaj vermeden önlerinde eğildik. Kalkıp da bir iki kişi benim adımı kullanarak ‘kıskanıyor mu’ derse neyini kıskanıyorum. Kıskanılacak neleri var da kıskanacağım” ifadelerini kullandı.

SERDAR GÖKHAN’IN HEDEFİNDE BURAK ÖZÇİVİT VARDI

Bağlandığı magazin programında özellikle Burak Özçivit’i hedef alan açıklamalarda bulunan usta oyuncu Serdar Gökhan, açıklamalarının devamında; “Nurgül Yeşilçay için bir şey demiyorum ama o erkek arkadaş için söylüyorum önce okulda oyunculuk öğrensin de sahneye çıksın. İki kaş çatmakla oyuncu olunmuyor! Bizim Kültür Bakanlığımız vasıtasıyla gitmiş olduğumuz organizasyonda yanımıza gelip oturma tenezzühünde bulunmadılar. İçeriden duyuyorum sesleri; oturduğumuz yer kulisin önü ‘ben çıkmam’ diye bağıran bir ses duyuyorum erkek sesi… Burak’tan başka kim olacak bir o vardı arkada” diye konuştu.

SERDAR GÖKHAN, KURULUŞ OSMAN DİZİSİNE GÖNDERMEDE BULUNDU

Açıklamalarında Burak Özçivit’in rol aldığı Kuruluş Osman dizisine göndermelerde bulunan Serdar Gökhan, açıklamalarını; “Siz Türkiye’de tarihi bir filmde oynuyorsunuz, Türklüğü temsil ediyorsunuz. Bir Türk ülkesine koşa koşa gitmeniz gerekirken para karşılığı gidiyorsunuz. Bu nasıl Türklüktür. Tam para aldı mı bilemiyorum ama o arkadaş para almadan adım atmazmış. Biz arkadaşlarla hiçbir menfaat gözetmeden oradaydık. Ben onların geleceğini bilseydim bazı şartlar koyabilirdim. Hepimiz aynı ülkenin insanıyız, oyuncularıyız. Aramızda daha önce hiçbir şey yaşanmadı. O tiplerle de işim olmaz. Belki yapımcı firmaya bir ikili eleştirim olmuş olabilir o da ona alınmış olabilir. Ben sanatçıyım filmi eleştirmekte de özgürüm. Burak Özçivit’i tanımam bir kere Diriliş projesinde Mehmet Bey’in odasında gördüm o kadar” diyerek, noktaladı.