Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Bakan Bilgin’den asgari ücret müjdesi geldi: Ve sonunda beklenen haber geldi! Asgari ücrete enflasyon zammı yapılıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrete zam konusunda çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin açıklamalarında Geçtiğimiz dönem asgari ücrete tarihin en yüksek oranında zam yapıldığını belirtti ve Aralık’ta da dev zam yapılacğaını bildirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Ankara’da “Mesleki Eğitim ve Geliştirme Kurulu Toplantısı”nda değerlendirmelerde bulunarak EYT ve asgari ücret konularında çok önemli açıklamalarda bulundu.

EYT İÇİN SEVİNDİREN HABER

Bakan Bilgin, Aralık ayında ETY sorununun Meclise geleceğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Elbette sorunlarımız var. Enflasyon sorunu var. Esnafın kredi sorunu var. Esnafın karşı karşıya olduğu emeklilikle ilgili sorunu çözeceğiz. Onların her sorunu bizim sorunumuzdur. Çalışanlarımızın sorunu çözmek için de çalışmalar yapıyoruz. Emekçileri sevindirecek haber vereceğiz. Onları enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz.

Prim gün sayısındaki farklılık ciddi bir sorun. Bunu eşitlememiz lazım. Bunu eşitleyecek bir düzenlemeyi yapacağımızı söyleyeyim”

ASGARİ ÜCRET ZAMMI

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin açıklamalarının devamında asgari ücret hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Açıklamalarında asgari ücrete tarihin en büyük zammının yapıldığını hatırlattı ve şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz dönem asgari ücrete tarihin en yüksek oranında zam yaptık. Temmuzda da yaptık. Aralık geliyor, aralıkta da yapacağız. Biz, çalışanlarımızı, emekçilerimizi enflasyonun tahribatından kurtaracağız. İnsanlarımızı rahatlatmamız lazım”