Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük müjdeyi verdi! Borcu olanlara yüzde 25 indirim yapılıyor: 19 Ekim’e kadar devam edecek

New York’taki Türkevi’nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan sevindiren haberleri verdi. TOKİ’den ev veya iş yeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlar için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatılacağı da aktarıldı.

YÜZDE 25 İNDİRİM MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ’den ev ve iş yeri satın alan vatandaşlara ilişkin açıklamalarda bulundu ve söz konusu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“TOKİ’den ev veya işyeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatıyoruz. Borcun tamamını kapatamayacak olanlar ise bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla, yapabildikleri kadar ödemeye yüzde 25 indirim alabilecek. Bu kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyeri alıcıları faydalanabilecek”

19 EKİM’E KADAR DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler 77. Genel Kurulu’nun ardından New York’taki Türkevi’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı ve TOKİ hakkında değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında TOKİ’den ev veya işyeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlar için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatacaklarını vurguladı. Ayrıca Erdoğan açıklamalarında kampanyanın bugün başlayacağını ve 19 Ekim’e kadar devam edeceğini aktardı.

ERDOÜAN2IN AÇIKLAMALARI

Bu konudaki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle oldu:

“Bu vesileyle, TOKİ’den ev alan vatandaşlarımıza da bir müjde vermek istiyorum. TOKİ’den ev veya işyeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatıyoruz. Borcun tamamını kapatamayacak olanlar ise bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla, yapabildikleri kadar ödemeye yüzde 25 indirim alabilecek. Bu kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyeri alıcıları faydalanabilecek. Kampanya bugün başlayacak ve 19 Ekim tarihine kadar sürecek. Orada da inşallah kolaylaştırıcı olacağız.”