İş İlanlarıKamu Personelleri

Bakanlık tarihi duyurdu, atamalar kura ile yapılacak! 958 kişi kamu kurum ve kuruluşlarına atanacak…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kamu istihdamına ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre devlet korumasında yetişen 958 gencin, 27 Eylül tarihinde düzenlenecek kura töreni ile kamu kurum ve kuruluşlarına ataması gerçekleştirilecek. Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında, kamuda görevlendirilecek gençler için başvuru tarihleri 8 – 20 Eylül olarak belirlenmişti. Bakanlık tarafından yapılacak olan atamalar sonrası sonuçlar sosyalatama.aile.gov.tr adresinden duyurulacak. İşte detaylar…

DEVLET KORUMASINDA YETİŞEN GENÇLERE İSTİHDAM

Devlet eliyle kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımları devam ediyor. Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan personel alımlarında, alım yapacak olan kurumun şartları değişiklik gösterebiliyor. Şartlara uyum sağlayan vatandaşlar ilgili ilana başvuruda bulunarak aday olabiliyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan duyuru ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde, devlet korumasında yetişen gençlerin kamu kurum ve kuruluşlarına atanacağı duyurulmuş ve başvuru tarihleri de 8 – 20 Eylül olarak belirlenmişti.

HANGİ MESLEKLERDE ATAMA OLACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kurum ve kuruluşlarında yetişmiş ve sosyal hizmet modellerinden yararlanmış olan 958 gencin ataması yapılacak. Kamuda sağlanacak olan istihdam ile başvuru yapan gençlerin atama törenleri de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın katılımıyla, noter huzurunda 27 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek.

Törende toplamda 958 kişi mezuniyet durumlarına göre kamuda avukat, öğretmen, mühendis, eczacı, psikolog, diyetisyen, sosyolog, sağlık teknisyeni, teknisyen, tekniker, sağlık teknikeri ve memur olarak atanacak. Atama sonuçları sosyalatama.aile.gov.tr adresinden duyurulacak.

ATAMALAR NE ZAMAN YAPILIYOR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında devlet korumasından yararlanmış gençleri kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edecek. Bu çerçevede bakanlık tarafından yılda üç kez Mayıs, Eylül ve Aralık aylarında atamalar gerçekleştiriliyor.