Ekonomi

Halkbank yüzde 0,99 faizle ısı yalıtımı ihtiyaç kredisi kampanyasını başlattı!

Bugüne kadar vatandaşlara sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerle dikkatleri çekmeyi başarmış olan Halkbank, bir kamu bankası olarak vatandaşlara uygun fırsatlarla tekliflerini sunmaya devam ediyor. Daha önce bu kapsamda birçok kampanya ve fırsatını duyurmuş olan Halkbank, “Önce Halkız, sonra bankayız” sloganı ile bu kez de konutlarda ısı yalıtım kredisini duyurdu.

Soğumaya başlayan havalarla birlikte vatandaşlar ısı yalıtımı için arayışlara girişirken, Halkbank bu ihtiyaca yönelik özel teklifini hazırladı. Bina yalıtımı olmayan veya yalıtımını yenilemek isteyen Halkbank müşterilerine yönelik sunulan ihtiyaç kredisi türündeki bu kredide çeşitli avantajlar da sağlanıyor. Halkbank konutlarda ısı yalıtımı kredisi detayları neler?

KONUTLARDA ISI YALITIMI KREDİSİ

Enerji tüketimini azaltarak enerji verimliliğinin sağlanması ve sürdürülebilir çevre politikalarına destek olunması amacıyla Halkbank’ın sunmaya başladığı ısı yalıtımı kredisinden Halkbank müşterileri yararlanabiliyor. Konutlarda ısı yalıtımı kredisinden, Yalıtım Sözleşmesini ibraz eden konut maliki gerçek kişi Halkbank müşterileri, daire başına 50 bin TL’ye kadar, 60 ay vadeli ve aylık %0,99 faiz oranlı, tahsis ücretli şartları ile yararlanabiliyor.

HANGİ HARCAMALARDA KULLANILABİLİYOR?

Halkbank tarafından sunulan konutlarda ısı yalıtımı kredisi kapsamında, krediye konu olabilecek harcamalar da belirlenmiş durumda. Buna göre krediye konu harcamalar arasında yalıtımlı pencere doğrama sistemleri, kapı ve çatı sistemleri ile dış cephe mantolama ve konutun zemin, duvar ve tavanın ısı, su, ses ve/veya yangın yalıtımı harcamaları bulunuyor. Apartman veya site sakinleri, oy çokluğuyla karar alınması ve Yönetim karar defterinin Halkbank’a sunulması halinde krediden yararlanabiliyor.

KREDİDE ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

Söz konusu kredide daire başına 50 bin TL kredi sunuluyor ve bu kredide 60 ay vade, aylık %0,99 akdi faiz oranı, 275 TL tahsis ücreti sunuluyor. Bu şartlar altında kredide aylık 1.185,56 TL taksit ödemesi ve %16,1900 yıllık maliyet oranı belirleniyor.