Genel

Camdaki Kız dizisinin Gülcihan’ından hastalık açıklaması: “Devrim Yakut hastalığı ne?” Diziden her an ayrılabilir; hem de eşiyle birlikte…

Kanal D ekranlarının sevilen yapımı Camdaki Kız dizisinde Gülcihan Koroğlu karakterine hayat veren 53 yaşındaki sevilen oyuncu Devrim Yakut, dün NTV ekranlarından yayınlanan Ahmet Mümtaz Taylan’ın ‘Empati’ programına konuk oldu. Bahar aylarında geçirdiği hastalık ile ilgili ilk kez bu kadar detaylı konuşan Devrim Yakut, eşi Alper Kut’un da aynı dönemlerde hasta olduğunu itiraf etti.

SAĞLIK SORUNUNA İLİŞKİN İLK AÇIKLAMAYI KENDİSİ YAPMIŞTI

Geçtiğimiz nisan ayında Camdaki Kız dizisine iki haftalık ara veren usta oyuncu Devrim Yakut, beyin bölgesine pıhtı attığı 4 Mayıs 2022 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Basında çıkan hastalık haberleri üzerine telefonum neredeyse susmadı. Sevginiz ne büyük, ne şanslıyım. Allah bir tekinizin bile teline zeval vermesin. Tam bir ay önce bugün, beynimin talamus bölgesine minnak bir pıhtı attı. Minnacık şey, beni hastanelik etti. Ucuz atlatılmış, mühim bir mesele. İyiyim, çabuk yorulmak ve sağ tarafımda yaygın uyuşukluk hissi dışında araz bırakmadı. Doktorumun dediğine göre o da geçecek. Aradınız, sordunuz, iyi enerjiler, dualar yolladınız. Hepinizin o güzel kalplerinize minnettarım. Hepinizi sevgimle kucaklarım. Sağlıklı, şahane günlerimiz olsun” ifadelerini kullanmıştı. Hastalığına ilişkin o günden sonra ilk kez konuşan Devrim Yakut, Ahmet Mümtaz Taylan’da o günleri anlattı.

DEVRİM YAKUT, EŞİ İLE ARKA ARKAYA HASTA OLMUŞ

Ahmet Mümtaz Taylan’ın ‘Empati’ isimli programında hastalığı ilk fark ettiği anları anlatan Devrim Yakut, o günleri; “Bir anda hayatımız değişti! Sabah evden normal çıktım, döndüğümde eşim Alper konuşamıyordu ve yazamıyordu. Beyindeki konuşma merkezine pıhtı attığı için konuşmayı ve yazmayı unutmuştu. Tam Alper düzelirken benim ayaklarım uyuştu, sonra ellerim uyuştu, sonra yüzümün yarısı uyuştu. Alper’den çok antrenmanlı olup, mesele üzerine büyük okumalar yaptığım için ‘Beynime bir şey oldu, benim doktora gitmem lazım’ dedim. Kendime küçük bir çanta yaptım, Alper’i uyandırdım ve ‘Hastaneye gitmem gerekiyor, sanırım benim beynime pıhtı attı’ dedim. Bu kadar emindim ve yanılmadım. Gerçekten öyle oldu. Bu sefer başka bir zorlu süreç başladı” sözleriyle sunucuya aktardı.

DEVRİM YAKUT HASTALIK SONRASINI İLK KEZ ANLATTI

Ahmet Mümtaz Taylan’a hastalıktan sonra eşiğiyle birlikte geçirdikleri değişimleri de anlatan Devrim Yakut, bu konuyla ilgili ise; “Günün sonunda Alper de ben de şunu düşünüyoruz; Hayat bize ikinci bir şans verdi. Artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Ölebileceğimi hiç düşünmedim. Umudumu hiç kaybetmedim” açıklamalarında bulundu.