Gündem

Son dakika acı haber duyuruldu! Ünlü müzisyen Maraş hayatını kaybetti: Sanat dünyası büyük yasta

Gizli Aşk Bu, İnleyen Nağmeler gibi çok sayıda ünlü şarkının bestecisi Zeynettin Maraş’tan acı haber geldi. Maraş’ın hayatını kaybettiği belirtildi. Geleneksel Türk Sanat Müziği bestekârlarından Zeynettin Maraş’ın 95 yaşında hayatını kaybettiği bildirildi.

ACI HABER SOSYAL MEDYADAN DUYURULDU

Bestecinin vefat haberini TSM solistlerinden Canan Karadeniz kişisel sosyal medya hesabından acı haberi duyurdu. Karadeniz sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Çok değerli duayen bestekârımız Zeynettin Maraş hocamızın vefatını üzüntüyle öğrendim. Ailesinin ve tüm sanat camiasının başı sağ olsun. Allah rahmet eylesin, ışıklarda uyusun”

ZEYNETTİN MARAŞ HAKKINDA

Bestekâr Zeynettin Maraş, İstanbul Suadiye’de 1927 yılında dünyaya geldi. İstanbul Belediye Konservatuarı’na girdi. Dönemin en büyük hocaları Münir Nurettin Selçuk, Şefik Gürmeriç, Mesut Cemil, Nevzat Atlığ, Refik Fersan ve Şerif Muhiddin Targan’dan dersler aldı ve 1953 yılında mezun oldu. Sözleri Necla Tarzi’ye ait olan “Gözyaşlarımı Derdime Derman Ettiğim Akşam” isimli ilk bestesini 1949 yılında, Ankara Radyosu’nda o yılların ses sanatçısı Muzaffer İlkar okudu. 1966 yılında yaptığı 26. bestesi “İnleyen Nağmeler”, büyük bir çıkış yaptı. “Gizli Aşk Bu”, “Hasretim Sana” isimli besteleri ile bilinmektedir.