Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Benzin motorin ve LPG’ye rekor indirim yapıldı! Sürücüler kontak çalıştıracak: Bayram ettirecek haber

Brent petrol ile ilgili gözler Ocak ayına çevrilirken brent petrol fiyatlarının Ocak ayında düşüşe geçerek sürücülere bayram ettireceği ifade ediliyor. Merkez bankaları faiz artırımını hızlandırdıktan sonra petrol fiyatları da düşüşe geçmeye başladığı belirtilerek Ocak ayından itibaren ilk kez ABD ham petrolün 80 doların, Brent petrolün de 85.5 doların altına düştüğü aktarıldı.

BRENT PETROLDE SERT DÜŞÜŞ

Brent petrolün varil fiyatının da piyasa içinde 86 dolara kadar düştüğü bilgisi paylaşılırken geçtiğimiz gün Brent petrol 90.46 dolarla günü kapatırken 23 Eylül itibariyle 86.56 dolara düştüğü aktarıldı.

Aynı zamanda Batı Tekrar türü petrol varil fiyatı 79.22 dolara düştüğü belirtildi ve brent petrolün varil fiyatının en son Ocak ayında 86 dolara düştüğü aktarıldı. Ayrıca merkez bankalarının hızlı şekilde faiz artırımı yapmasının petrol fiyatlarını bu şekilde etkilediği düşünülürken aynı zamanda doların yükselişi de fiyatları etkilediği vurgulandı.

FED toplantısı kararı ardından Norveç, Endonezya, İsviçre, Filipinler, Tayvan ve Güney Afrika da faiz artırımı kararı aldı. ABD doları uluslararası doları da etkiliyor ve bu artış petrol fiyatlarını da etkilemeye devam ediyor. Petrol fiyatlarının düşüşe devam etmesi tahmin ediliyor.

BENZİN MOTORİN VE LPG’YE İNDİRİM

Tüm bunların yanı sıra Petrol Ofisi tarafından da çok büyük bir kampanya başlatıldı. Bu kampanyaya katılanlar 50 TL kazanacak ve yakıt alımında bu puanları kullanarak toplam tutardan 50 TL indirim yaptırabilecek. Kampanya hakkında PO tarafından yapılan duyuruda 16 Ağustos – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında, kampanyaya katılan Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarından farklı günlerde ve tek seferde yapacağınız 250 TL ve üzeri 4. akaryakıt veya otogaz harcamanıza, SMS ile kampanyaya katılarak 40 TL, Juzdan’dan kampanyaya katılarak 50 TL chip-para hediye edileceği aktarıldı.

KAMPANYANIN AYRINTILARI

Kampanyanın ayrıntılarına ilişkin yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Kampanya 16 Ağustos – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarında geçerlidir.

Kampanyadan faydalanmaya başlamak için ilk harcamadan önce asıl kart sahibinin; Juzdan Uygulamasından “Hemen Katıl”a tıklayarak veya Akbank’ta kayıtlı cep telefonu numarasından “PO “ yazıp 4566’ya SMS göndererek kayıt olması gerekmektedir.

Kampanya katılımı, Axess Mobil’den yapılan katılımlarda profil alanındaki “Katıldığınız Kampanyalar” bölümünde yer almasından sonra, SMS ile yapılan katılımlarda ise belirtilen kısa mesajın Akbank sistemine ulaşmasından ve Akbank tarafından “kayıt oldunuz” bilgisinin verilmesinden sonra sağlanır.

Kazanılan chip-paralar anında karta yüklenecek ve yüklendiği andan itibaren 8 Ekim 2022 tarihine kadar kampanyaya katılan tüm Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarında yapılacak akaryakıt veya otogaz alımlarında kullanılabilecektir.

Bu tarihe kadar kullanılmayan chip-paralar sonrasında sadece akaryakıt sektöründeki Axess üye işyerlerinde akaryakıt ve otogaz alımlarında kullanılabilir.

250 TL VE ÜZERİ HARCAMALARIN İLKİ DAHİL

Aynı gün içerisinde yapılan 250 TL ve üzeri ilk harcama kampanyaya dahildir

Kampanya kapsamında işlemlerin Axess üye işyeri Petrol Ofisi istasyonlarındaki Akbank Axess POS terminalinden yapılması gerekmektedir.

Kampanyadan Axess, Axess Business, Free, Wings, Wings Business, Akbank kart, Akbank kart Business, Axess KOBİ asıl ve bu kartlara bağlı ek kart sahipleri faydalanabilecektir.

Bank’O Card Axess kartları kampanyaya dahil değildir.

Tüzel müşteriler Juzdan uygulamasını kullanamadıkları için kampanyaya 4566’ya SMS göndererek katılabilir ve en fazla 40 TL chip-para kazanabilirler.

Tüzel müşterilerin tüm ticari kredi kartlarıyla kampanyaya dahil olabilmeleri için firma yetkilisinin banka sistemine kayıtlı cep telefonundan SMS ile kayıt olunması gerekmektedir.

Şahıs şirketi sahipleri; bireysel ve ticari kartlarıyla Juzdan üzerinden kampanyaya katılabileceklerdir.

SMS İLE 40 TL KAZANILIR

Kampanya müşteri bazındadır. Bir müşteri asıl ve ek kartları ile yapacağı harcamalardan kampanyaya Juzdan ile kayıt olması halinde bir defa ve en fazla 50 TL, SMS ile kayıt olması halinde ise en fazla 40 TL chip-para kazanabilecektir.

Chip-para kullanılarak yapılan akaryakıt/otogaz alımları kampanya kapsamında değildir. İptal edilen işlemlerde chip-para kazanımları da iptal edilecektir. Chip-para’nın kullanılmış olması halinde ekstreye ilgili tutar kadar borç yansıtılacaktır.

Kazanılan chip-paralar, mil puana dönüşmeyecektir.

Katılım için gönderilen SMS’ler; tüm operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden ücretlendirilir. Juzdan veya SMS ile kayıt olmayan kart sahiplerinin harcamaları kampanya kapsamında değerlendirilmeyecektir.

Akbank T.A.Ş. ve Petrol Ofisi A.Ş kampanyayı durdurma ve kampanya şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Kampanyaya katılan Axess üyesi Petrol Ofisi istasyonlarının listesine axess.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.