Gündem

Son dakika ülkeyi sarsan haber! Okula silahlı saldırı gerçekleştirildi: Çok sayıda ölü ve yaralı var (Aralarında Çocuklar Var)

Ukrayna’yı işgalinden beri karışıklıkların dozunun giderek arttığı Rusya, son olarak okula silahlı saldırı haberiyle sarsılırken İzhevsk kentinde bir saldırganının okula ateş açması sonucu 6 kişinin hayatını kaybettiği ve 20 kişinin de yaralandığı bildirildi. Vurulanların arasında çocukların olduğu da paylaşıldı.

KARIŞIKLIKLAR DEVAM EDİYOR

Rusya’da gerilim tırmandığı paylaşılırken geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ‘kısmi askeri seferberlik’ ilan etmesi sonucu sınır kapılarında yoğunluk oluşmuş, vatandaşlar kaçacak yer aramaya başladığı hatırlanıyor. Kadınlar kocalarını askere göndermemek için evde kol, bacak kırma gibi yöntemleri araştırmaya başlarken yaşanan karışıklıklara son olarak İzhevsk’te bir okula silahlı saldırının eklendiği bildirildi.

Interfax’ta yer alan haberinde yerel polisin saldırganın henüz etkisiz hale getirilemediğini söylediği bilgisi yer aldı.

ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI VAR

Konu ile ilgili olarak Udmurtia Valisi Alexander Brechalov Telegram üzerinden bir açıklama yaptı ve açıklamada No. 88 isimli okula vardığını ve güvenlik güçleri ile ambulansların okul çevresinde hazır bulunduğu ifade edildi.

Rus haber ajansı TASS ise saldırganın 6 kişiyi öldürdüğünü, 20 kişiyi yaraladığını duyurdu.