Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Yeni promosyon anlaşması yapıldı: Kesinti yapılmayacak! Her personele net 27 bin TL promosyon verilecek

Bankaların emekli promosyon ödemelerinde yarışa girmesi sonrasında diğer çalışanlar da promosyon ödemelerinde artış talep etti. Gelen bir son dakika haberine göre 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere promosyon anlaşması yapıldı. Yapılan anlaşmada kesinti yapılmayacağını belirtildi. Buna göre her personele net 27 bin TL promosyon ödemesi yapılacak. İşte detaylar..

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre polislere verilecek promosyon ödemesinin detayı belli oldu.

27 BİN TL ÖDENECEK

EGM’nin yaptığı açıklamaya göre polislere 3 yıl için promosyon olarak 27 bin TL ödeme yapılacak. Karar 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren başlayacak.

RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

‘’Teşkilatımızın maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde 5 yıllık süre için Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalanmıştı.

Bahse konu protokol ile tüm personeli kapsayacak şekilde, aylık ödemelerin 300 TL olması ve enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her altı ayda bir memur maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmişti.

Ancak 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yaklaşık 3 ay süren yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir.

Yapılan görüşmeler neticesinde protokol revize edilmiştir. Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve tek seferde, peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın her personele 27.000 TL ödenmesi karara bağlanmıştır.

Yeni protokol 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir.

Ayrıca Vakıfbank ile önceden yapılan ve süresi henüz tamamlanmamış olan promosyon protokolleri de iptal edilerek yeni protokole dahil edilecektir.

Vakıfbank dışındaki bankalarla devam eden protokoller ise sözleşmelerin bitiş tarihinde söz konusu yeni protokole dahil olacaktır.

Vakıfbank Yönetim Kuruluna, Vakıfbank Genel Müdürüne ve protokol görüşmelerini gerçekleştiren heyetlere, Türk Polis Teşkilatı adına çok teşekkür ediyoruz’’