EkonomiGenelGündem

Çalışanlara flaş promosyon açıklaması yapıldı: Anlaşma resmen sağlandı! Tek seferde 27 bin TL ödenecek!

Enflasyon her geçen gün vatandaşların alım gücünü düşürmeye devam ederken farklı kesimlerden çalışanlara promosyon açıklamaları da peş peşe geliyor! Son olarak Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), yeni maaş promosyon protokolüne ilişkin açıklama yaptı.

EGM tarafından yapılan açıklamada Vakıfbank ile 18 Mart tarihinde 5 yıllık süre ile maaş promosyon protokolü imzalandığı, ödemelerin tüm personeli kapsayacak şekilde aylık 300 lira olarak belirlendiği ve her altı ayda bir bu meblağın memur zammı oranında artırılması konusunda anlaşmaya varıldığı belirtildi.

Fakat memur maaşlarındaki değişiklik üzerine Vakıfbank ile 3 ay süren bir görüşme sürecine girildiği ve promosyonun güncellendiği ortaya çıktı.

HERKESE 27 BİN LİRA ÖDEME YAPILACAK

Buna göre, yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlendi ve tek seferde, peşin ve eşit olarak tüm personele 27 bin lira ödenmesinin karara bağlandığı vurgulandı.

1 KASIM’DA BAŞLIYOR

Yeni protokolün 1 Kasım’da yürürlüğe gireceğini belirten EGM, Vakıfbank ile önceden yapılan ve süresi henüz tamamlanmamış olan promosyon protokollerinin de iptal edilerek yeni protokole dahil edileceğinin altını çizdi.