Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş asgari ücret açıklaması: Milyonlar nefesini tuttu! 2023 yılında..

Tüm Türkiye artan enflasyondan sonra gelen zamlarla birlikte yeni asgari ücretin açıklanmasını bekliyor. Temmuz ayında asgari ücrete ara zam yapılarak yeni ücret 5.500 TL olarak belirlenmişti. 2023 yılına artık sayılı zaman kala 2023 asgari ücret araştırmaları da hız kazandı. Dün bir televizyon programının canlı yayında konuk olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan asgari ücret açıklaması geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş asgari ücret açıklaması geldi. Milyonlar resmen nefesini tuttu. Gazetecinin “Asgari ücret yılbaşında ne kadar olacak?” sorusuna yanıt veren Erdoğan, herhangi bir rakam vermese de cevabı herkesi heyecanlandırdı.

CANLI YAYINA KATILDI

CNN Türk ve kanal D ortak yayınına katılım sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu toplantısının alınan kararları varsa olmak üzere ekonomiden dış politikaya, asgari ücretten 2023 seçimlerinde yönelik pek çok soruya cevap verdi.

2023 ASGARİ ÜCRET KAÇ TL OLACAK?

Gazetecinin asgari ücret sorusuna yanıt veren Erdoğan, herhangi bir rakam belirtmeden şu açıklamayı yaptı:

“Şimdi yapmış olduğumuz asgari ücret tespit rakamlarında son tespiti aralıkta yapacağız. Arkadaşlarımız çalışıyorlar, değerlendirmeleri yapıp yıl sonu itibariyle adımlar atacağız. 2023’e girerken çok daha güçlü bir şekilde gireceğiz”

HİÇ ENDİŞENİZ OLMASIN

“Asgari ücret rakamı hususunda endişe duyulmaması gerektiğini vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan; bir defa tereddüt etmeden asgari ücreti yükseltirken, yapılan artışın maliyeti işverenin üzerine bırakmadık, onu da biz üzerimize aldık. 2023 yılında uygulanacak asgari ücret için önümüzdeki ay asıl tespiti yapacağız. Rakam konusunda hiç endişe edilmesin”