EkonomiGenelGündem

Asgari ücrete zamla ilgili flaş açıklama geldi: Memur maaşlarına yapılan zamla aynı olacak!

Asgari ücrete zam konusu son günlerde gündemden düşmüyor. Milyonlarca asgari ücretli çalışan 2023 yılında alacağı tutarı merak ediyor. Zamlı asgari ücrete yönelik bir açıklama daha ise AKP’li Numan Kurtulmuş’tan geldi.

Numan Kurtulmuş, “Bu yılın sonu, önümüzdeki yılın başında bütün bu fiyat artışları göz önünde bulundurularak vatandaşımızın alım gücünü azaltmayacak ve herkesi tatmin edecek, herkesin ‘Bu doğru oldu’ diyeceği bir sonuç için çalışmalar yapılacak. Herkesi tatmin edecek önemli bir asgari ücret açıklamasının olacağını söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

“Asgari ücrete yapılacak zam yine memur zammıyla benzer orantıda mı olur?” sorusuna karşılık olarak ise “Geçen sene öyle oldu, bu sene de doğru olan budur. Böyle bir yükseliş her iki tarafta da olur” dedi.

SEÇİM AÇIKLAMASI

Partisinin seçim hazırlıklarına değinen Kurtulmuş, “AK Parti bakımından ‘seçim startı’, seçimin ertesi günü başlar. Bu anlamda hem teşkilatlarımız hem genel merkezimiz hem ilgili birimler itibarıyla fevkalade hazırlıklı olarak bu süreci devam ettiriyoruz. Strateji heyetimiz, Ekim 2021’den beri düzenli olarak toplanmakta, çalışmakta” dedi.