Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Altın fiyatlarında büyük kıyamet: 2 gün sonra sürpriz yaşanacak! Sadece hızlı olan kazanacak

Altın fiyatları hafta içi ve hafta sonu fark etmeksizin en çok araştırılan konular arasında yerini alıyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından flaş bir açıklama geldi. Altın fiyatlarında yaşanacak gelişmeler için eylül sonu ve ekim başını işaret eden uzman ismin açıklaması haberimizde..

Memiş, yaptığı açıklamalarda dolarda düşüş için tarih verdi. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yatırım aracı olarak son dönemlerde dolara yönelen vatandaşlara kötü haberi verdi. Memiş, eylül ayı sonunda dolarda büyük bir düşüş beklediğini açıkladı.

GRAM ALTINDA YIL SONU SÜRPRİZİ

Gram altın fiyatları ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Memiş, altının pozitif sürecinin devam ettiğini belirtti. Memiş, dolar kurunun gram altının kaderini de etkileyeceğini ifade etti. Uzman isim gram altının yıl sonunda 1.400 TL tahmini olduğunu da sözlerine ekledi.

Memiş, açıklamasının devamında dolar TL kurunda bir çekilme olması halinde gram altının bin TL altına düşebileceğini belirtti.

ELİNDE ALTINI VE DOLARI OLANLAR BİRAZ DAHA BEKLESİN

Memiş, Dolar TL kurunda bir çekilme olması halinde ise gram altının bin liranın altına düşebileceğini söyledi. Bunu da Merkez Bankası’nın faiz kararının belirleyeceğini belirten ünlü altın ve para piyasaları uzmanı Memiş, elinde altın ve doları bulunanların biraz daha beklemesi gerektiğine dikkat çekti.

2 GÜN SONRA SÜRPRİZ OLABİLİR

Aynı zamanda konu ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunan analistler, altın fiyatlarında 1 Ekim tarihinden itibaren sürprizin yaşanabileceğini belirtti. FED’in faiz kararı sonrasında altının yön değiştirebileceği ifade edildi.