Gündem

Bu gidişle Altın Kelebek’ten kimse ödül alamayacak; Armağan Çağlayan’ın ardından şimdi de o üç isim çekildi! Meğer…

1972 yılından bu yana Hürriyet Kelebek tarafından müzik ve televizyon dünyasına verilen Altın Kelebek Ödülleri, bir süre önce Pantene sponsorluğunda verilmeye başlandı. Bu nedenle Pantene Altın Kelebek Ödülleri olarak anılan ödül töreninin 2022 yılı adayları da belli oldu. Kategori kategori adayların açıklanmasının ardından sistemin adaletli olmadığına tepki gösteren ünlüler, arka arkaya çekilme kararları almaya başladı.

ALTIN KELEBEK’TEN İLK ÇEKİLEN İSİM ARMAĞAN ÇAĞLAYAN

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği açıklama ile Hürriyet Kelebek tarafından verilen Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nden çekildiğini duyuran Armağan Çağlayan, Twitter hesabından gerçekleştirdiği açıklamada; “Altın Kelebek Ödülleri’nde Gör Beni, Dur Bi Dinle ile dijital en iyi içeriğe aday olmuşuz. Ekip arkadaşlarımın da onayıyla, sosyal medyanın ve YouTube seyircisinin bize verdiği ödülden hiçbir ödülün daha önemli olmadığına karar vererek, Altın Kelebek adaylığından çekiliyoruz. Zaten beni işe yaramadığımı düşündükleri için işten kovan bir gurubun, beni ve ekibimi ‘en iyi içerik’ dalında aday göstermesi daha da saçma değil mi?” ifadelerini kullanarak, kamuoyunu bilgilendirmişti. Armağan Çağlayan’ın ardından yeni çekilme kararları geldi.

USTA OYUNCULAR ARKA ARKAYA ÇEKİLME KARARI ALDI

Armağan Çağlayan’ın ardından oyuncular dünyasından da çekilmeler başladı. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nden arka arkaya çekilme kararı alan usta oyuncular Işıl Yücesoy ve Vahide Perçin, konuyla ilgili açıklama gerçekleştirdi. Işıl Yücesoy, çekilme kararı ile ilgili, “Geçtiğimiz günlerde açıklanan Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ kategorisinde aday gösterilmişim. Pantene ekibine, Hürriyet Kelebek ailesine ve oylama yapan tüm izleyicilere teşekkür ederim. Adaylık sisteminin doğru bir uygulama ile belirlendiğini düşünmediğim için adaylıktan çekildiğimi belirtmek istiyorum. Tüm seyircilerimizin 53 yıllık sevgisi benim için hayatta aldığım en kıymetli ödüldür. Bu yarışmaya katılmaya hak kazanan tüm genç arkadaşlarıma başarılar diliyorum” ifadelerini kullanırken; Vahide Perçin ise, “Adaylık seçiminin uzun zamandır adaletli yapılmadığına inandığım için adaylıktan çekiliyorum” dedi.

BU KEZ ÇEKİLEN İSİM MÜZİK DÜNYASINDAN

Armağan Çağlayan, Işıl Yücesoy ve Vahide Perçin’in ardından Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nden çekilme kararı alan bir şarkıcı Işın Karaca oldu. Sistemi adaletli bulmadığını belirten Işın Karaca, konuyla ilgili paylaşımında; “Geçtiğimiz hafta açıklanan Pantene Altın Kelebek Ödulleri’nde ‘En İyi Kadın Şarkıcı ve En İyi Şarkı” Kategorilerinde aday gösterilmişim. Hürriyet Kelebek ve oylama yapan tüm sevenlerime teşekkür ve saygılarımı sunuyorum. Adaylık sistemini tamamen yanlış ve eşit bir şekilde belirlendiğini düşünmüyorum ve bu yüzden adaylıktan çekildiğime bildirmek istiyorum. Tüm sevenlerim, şarkılarım, albümlerim, kariyerim ve siz sevenlerim benim en büyük ödülüm” ifadelerini kullandı.