Gündem

Peri masalı gibi başlamıştı; tatsız bitti: Hadise ve Mehmet Dinçerler resmi olarak bugün boşandı! İşte boşanma davasına ilişkin detaylar…

Bir süre önce boşanacaklarına ilişkin iddiaları arka arkaya doğrulayan şarkıcı Hadise Açıkgöz ile ünlü iş insanı Mehmet Dinçerler, 30 Nisan 2022 tarihinde başlayan evliliklerini 30 Eylül 2022 tarihi itibariyle noktaladı. Çekişmeli olarak gerçekleşen Hadise ve Mehmet Dinçerler’in boşanması Beykoz 2. Aile Mahkemesi’nde görüldü.

BOŞANMA BİR YIL DOLMADIĞI İÇİN ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

Bir süredir boşanma davaları ile gündemlerden düşmeyen Hadise ve Mehmet Dinçerler, Medeni Kanunu’nun gerekliliği olarak, evliliklerinde bir yılı doldurmadıkları için anlaşmalı olarak boşanamadı. Bir protokol imzalayarak, çekişmeli boşanma davası açtıkları öğrenilen Hadise ve Mehmet Dinçerler arasındaki davanın dilekçesinde; “Davalı tarafın davranışları, zaman içerisinde psikolojik baskı boyutuna ulaşmıştır. Bu psikolojik baskılar müvekkili oldukça yıpratmış ve sadece kişisel hayatını değil, kamuoyuna yansıdığı üzere sanat hayatını da etkileyecek boyuta varmıştır. Bu nedenle, taraflar arasında karşılıklı olarak uyumsuzluklar kendini göstermiş, ayrı yaşamaya başlamışlar ve evlilikleri fiilen sona ermiştir. Tarafların bundan böyle birlikte yaşamaları mümkün değildir” ifadeleri yer almıştı. Dilekçeyi kabul eden Beykoz 2. Aile Mahkemesi, Hadise ve Mehmet Dinçerler’in boşanma davasını bugün gördü. Talepleri kabul gören Hadise ve Mehmet Dinçerler, tek celsede boşandı.

AVUKATLARDAN AÇIKLAMALAR ARKA ARKAYA GELDİ

Hadise ve Mehmet Dinçerler arasında boşanma davasının sona ermesinin ardından açıklamalar ünlü isimlerin avukatlarından arka arkaya geldi. İlk açıklamayı gerçekleştiren Hadise’nin avukatı Hakan Öncel, oldu. Hakan Öncel, açıklamasında; “Müvekkil Hadise Açıkgöz tarafından Beykoz 2. Aile Mahkemesi’nde açılan davada, boşanma kararı verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Basına yansıyan haberlerden dolayı süreç biraz uzadı. Birtakım anlaşmazlıklar vardı. Sonuçta bunlar çözüldü ve iki hafta sonra boşanma gerçekleşti. Yoksa daha erken de boşanma gerçekleşebilirdi” diye konuştu. Öte yandan Mehmet Dinçerler’in avukatı Dilara Recepoğlu da bir açıklama gerçekleştirdi. Avukat Dilara Recepoğlu, açıklamalarında; “Ortak irade ile evlilik hakkı sona erdi. Basın yasağı olduğu için detay veremiyorum. Mahkeme öncesinde kendi aralarında protokol imzalanmıştı” ifadelerini kullandı.