GenelGündem

Bakan Kirişci resmen duyurdu: e-Devlet üzerinden başvurular bugünden itibaren başladı! Hemen şifrenizle giriş yaparak başvurunuzu yapabilirsiniz

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne e-Devlet üzerinden kayıtların alınmaya başladığını müjdelemişti. Başvurular bugünden itibaren sistem üzerinde açıldı.

Yeni uygulamanın detaylarını Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci açıkladı:

“e-Devlet kapısı hizmetinden arazi bilgilerinde değişiklik yapmayan, sadece ürün güncellemesine gidecek olan çiftçilerimiz yararlanacak. Yani yeni bir tarlayı Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kaydettirmek istersek şimdilik bir defaya mahsus yine bu il müdürlüklerimiz ve ilgili birimlerimizin fiziki ziyaretleri geçerli olacak.”

BAŞVURU DETAYLARI

“Açılan ekranda çiftçi ilk başvurusunu yapmak için yeni başvuru seçeneğini seçiyor. Burada çiftçi, kayıtlı arazilerini görüntüleyebilmekte, ürün bilgisini değiştir butonunu kullanarak güncelleyebilmektedir.”

Başvurusunu sistem üzerinden gerçekleştirmek istemeyenler ise eski sistemle devam edebilecekler. Yani yeni sistemle başvuru yapmayan çiftçiler başvurularını il ve ilçe müdürlüklerine giderek yapabilecekler.