Editörün Seçtikleriİş İlanlarıKamu PersonelleriKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Günün güzel haberi geldi: Aile Bakanlığı açıkladı! 65 yaş altına müjde verildi

Günün müjdeli haberi Aile Bakanlığı tarafından duyuruldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 65 yaş altına güzel haberi verdi. Bakanlık yaptığı açıklamasında 65 yaş altını bünyesine işe alacağını duyurdu. Detaylar ve merak edilenler haberimizde

Aile Bakanlığı 65 yaş altı personel alımına bugün başladı. Başvuruların e-Devlet üzerinden online bir şekilde yapılacağı ifade edildi. Bakanlık bünyesinde İşaret Dili Tercümanı kadrosunda çalışacak5 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Yapılacak personel alımında KPSS şartı aranmayacak.

2 ÖNEMLİ ŞART VAR

Başvuruda bulunmak isteyenler için 2 önemli şart bulunuyor. Bunlardan ilki 65 yaş altı olmak, diğer ise Türk İşaret Dili Yeterlilik Sınavından (TİDYES) 60 puan ve üzeri almış olmak.

ALIM YAPILACAK İLLERİN LİSTESİ

MÜRACAAT KOŞULLARI

  1. a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,
  2. b) Son başvuru tarihi itibariyle en az lise mezunu olmak,
  3. c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,
  4. ç) 65 yaşını bitirmemiş olmak,
  5. d) Son müracaat tarihi itibariyle Türk İşaret Dili Sisteminin Oluşturulması ve Uygulanmasına Yönelik Usul ve Esasların Belirlenmesine İlişkin Yönetmelik kapsamında alınmış işaret dili tercümanlığı yapacak seviyede işaret dili bildiğini gösterir belge veya sertifika sahibi olmak.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

İşaret Dili Tercümanı kadrosuna başvuracak adaylar için başvurular 3 Ekim 2022 tarihinde başlayacak. 21 Ekim 2022 tarihine kadar devam eden bu başvurular e-Devlette Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kariyer kapısı üzerinden yapılacak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

– Bir adet vesikalık fotoğraf (Sistem kimlik belgesindeki fotoğrafı otomatik getirecektir. Fotoğrafı bulunmayanlar ise başvuru sırasında sisteme yükleyecektir. Sisteme yüklenecek vesikalık fotoğrafın son 6 ay içinde, yüz tamamen görünür şekilde ön cepheden çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasına imkân verecek nitelikte olması gerekmektedir)

– İşaret dilini bildiğine dair belge veya sertifika. (sisteme yüklenecektir)

– TİYDES sonuç belgesi (sisteme yüklenecektir)

– Adres bildirimi, asli sicil kaydı, askerlik durum belgesi

– İşaret dili tercümanı olarak görev yapmasına engel bir durumu olmamak

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Kadroya alınacak kişi sayısının 3 katı kadar aday uygulama sınavına alınacaktır. Adaylar belirlenirken TİYDES puan sıralamasına göre belirlenecektir.