Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Günün ikinci müjdesi araç sahiplerine geldi! Akaryakıt veya otogaz alacaklar dikkat: Benzin motorin ve LPG’ye rekor indirim

Petrol Ofisi tarafından araç sahiplerini bayram ettirecek bir kampanya başlatıldı. Bu kampanya hakkında yapılan duyuruda katılanlara 70 TL puan verileceği bildirildi. Kazanılan bu puanlar ise bir sonraki benzin motorin veya LPG alımında kullanılacak ve toplam tutardan 70 TL indirim yaptırılacak. Yapılan duyuruda kampanyanın 01 Ekim – 15 Kasım 2022 tarihleri arasında Bonus üyesi Petrol Ofisi istasyonlarında geçerli olduğu ifade edildi.

AKARYAKIT VE OTOGAZA İNDİRİM

Kampanyada yapılan 4 defa 250 TL ve üzeri işlemler 50 TL bonus / indirim kazanacaktır. Kampanyaya BonusFlaş uygulaması aracılığı ile katılan kart sahipleri 60 TL bonus kazanacağı belirtilen duyuruda ayrı günlerde ve tek seferde yapılan 250 TL ve üzeri akaryakıt ya da otogaz alımlarında geçerli olduğu aynı gün içerisinde yapılan birden fazla 250 TL ve üzeri harcamaların ilki kampanya dahilinde olduğu ifade edildi.

Kampanya müşteri bazında olduğu belirtildi ve SMS ile katılanlar en fazla 50 TL bonus/indirim, BonusFlaş ile katılanlar en fazla 60 TL bonus kazanabileceği ifade edildi.

KAMPANYANIN AYRINTILARI

Kampanyanın ayrıntılarına ilişkin yapılan duyurunun devamında şu ifadelere yer verildi:

BonusFlaş uygulaması üzerinden mobil ödeme veya QR kod okutularak yapılan ilk 250 TL ve üzeri akaryakıt ve otogaz alışverişlerinde ekstra 10 TL bonus verilecektir.
Kampanyaya BonusFlaş ile katılmak için Hemen Katıl butonu tıklanmalıdır.

Kampanyada katılım sonrasında yapılan alışverişler dikkate alınacaktır.

Ekstra 10 TL bonus kazanmak için Petrol Ofisi istasyonlarında ödeme BonusFlaş uygulaması üzerinden mobil ödeme veya QR kod okutularak tamamlanmalıdır.

mobil ödeme veya QR kod kampanyası müşteri bazında olup, bir müşteri kampanyadan en fazla 10 TL bonus kazanabilir.
İptal ve iade işlemlerinde bonus yüklemesi yapılmayacaktır.

Petrol Ofisi istasyonlarında yapılan 4 defa 250 TL ve üzeri işlemlerde sms ile katılıma 50 TL bonus, BonusFlaş ile katılıma 60 TL bonus verilecek kampanya ile birleştirilebilir.

250 TL lik harcamalardan yapılacak ilk BonusFlaş’tan mobil ödeme veya QR ile ödemeye ekstra 10 TL bonus kazanılacak olup, toplamda en fazla 70 TL ye kadar bonus kazanılabilir. Başka indirim ve kampanyalarla birleştirilebilir, ek kart dahildir.

Mobil veya QR ile ödeme kampanyasından yararlanmak için 60 TL bonus kampanyasından bağımsız olarak BonusFlaş üzerinden “Mobil veya QR ile ödemeye özel ekstra 10 tl bonus” kampanyasında “HEMEN KATIL” butonu tıklanmalıdır.

BonusFlaş’ta yer alan Mobil Ödeme özelliği Android 5 ve üzeri işletim sistemine sahip NFC özellikli cihazlar ile kullanılabilir.

22 ARALIK SONRASI GERİ ALINIR

Kazanılan bonus, 22 Kasım – 22 Aralık 2022 tarihleri arasında Bonus üyesi Petrol Ofisi istasyonlarında akaryakıt ve/veya otogaz alımlarında kullanılmalıdır.

22 Aralık 2022 tarihinden sonra kullanılmayan bonuslar geri alınacaktır.

Kampanyaya katılan diğer banka Bonus kartları, 01 Ekim -15 Kasım 2022 tarihleri arasında Bonus üyesi Petrol Ofisi istasyonlarında yaptıkları harcamalarında indirim alacak ve bu indirim harcama yapılan kartlarının ekstresine yansıtılacaktır.

Garanti Bonus’lar, Flexi, Money ,Paracard, diğer banka Bonus kartları (TEB Bonus Business, ING Bonus Business, Fibabanka Bonus Business ve Fibabanka Bonus hariç), Bonus Business ve Easy kartlar dahildir.TEB Bonus Business, ING Bonus Business, Fibabanka Bonus Business ve Fibabanka Bonus dahil değildir.

Shop&Fly Kredi kartları, Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartları, taksitli işlemler, vadeli taksit, bonus kullanımları, sanal pos, sanal kart ve mail order işlemleri kampanyaya dahil değildir. FastPay ile yapılan işlemler kampanyaya dahil değildir.

SMS AYRINTILARI

Kampanyanın geçerli olduğu istasyonları görmek için BonusFlaş uygulamasındaki “Nerede” butonuna tıklayabilirsiniz.

Birden fazla Bonus Business veya Easy kartı olan ticari tüzel kart müşterilerinin ilgili tüm kartlarıyla kampanyaya dahil olabilmeleri için firma yetkilisinin banka sistemine kayıtlı telefon numarasından başvuru yapması gerekmektedir.

BonusFlaş ile katılım sadece şahıs şirketi sahibi müşterilerin ticari kartları ile sağlanabilmektedir.

Tüzel müşteriler sadece SMS ile katılım sağlayabilir.Kampanyaya katılım için; harcamadan önce Garanti Bonus kart sahipleri “POAS” yazıp 3340’a, Deniz Bonus sahipleri 3280’e, TEB Bonus sahipleri 4616’ya, Şeker Bonus sahipleri 7353’e, ING Bonus sahipleri 2205’e, Türkiye Finans Happy Card sahipleri kartlarının son 6 hanesi ile birlikte 2442’ye, Alternatifbank Bonus sahipleri 4055’e, ICBC Turkey Bonus sahipleri 05327524404’e SMS göndermelidir.

Fibabanka Bonus Bonus sahipleri için SMS ile katılım gerekmemektedir. Kampanya kapsamında kazanılan ödül tutarı bilgisine ilgili kartla Petrol Ofisi istasyonlarındaki Garanti BBVA POS cihazları üzerinden ulaşılabilir.

Flexi, Bonus Flexi, Bonus Genç Card’lar kampanyaya katılım için “EVET POAS” yazıp bir boşluk bırakıp, kartın son 6 hanesiyle beraber 3340’a sms göndermelidir ve bu kartlar için katılım ücreti 4,99 TL dir.

Kampanyaya Garanti Bonus, diğer banka Bonus kartları ve Money ile katılan müşteriler, Flexi Card ile de ayrıca kampanyaya katılarak,-Bonus Flaş üzerinden kampanyaya katılması durumunda en fazla 60 TL olmak üzere- ikinci defa bonus kazanabilirler.

Tüm kartlar için kampanya katılım kısa mesajının sistemimize ulaşmasından sonraki işlemler dikkate alınır. İşlemler mutlaka Garanti BBVA POS’undan geçmelidir.

Gönderilen SMS ler, Garanti BBVA sisteminde bulunan ve harcama yapılan kartın bağlı olduğu cep telefonu numarasından gönderilmelidir.

Bankada kayıtlı numarasıyla gönderilen katılım SMS’inden sonraki işlemler dikkate alınır ve her bir operatör kendi tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

Kampanyaya katılım için gönderilen SMS Turk Telekom aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 1,00 TL, Turkcell aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 1,00 TL, Vodafone aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 0,48 TL olarak ücretlendirilir. Geri Dönüş SMS leri Garanti BBVA tarafından karşılanır.